o klubie

Studencki Klub Kulturalny GWAREK to miejsce dla wymagających, którzy w muzyce szukają niebanalnych i nieschematycznych brzmień. To tu, w niepowtarzalnej atmosferze, organizowane są spotkania z szeroko pojętą kulturą: muzyką, teatrem, kabaretem czy filmem. W tej konwencji, poszanowania dla wartości i jakości w sztuce, odbywają się od kilku lat Muzyczne Pogwarki (w każdy czwartek), które umożliwiają studentowi zapoznanie się z tonami i nutami bluesa, jazzu czy folku.

Inny projekt muzyczny BezGwaru spodoba się tym, którzy cenią sobie szczególną atmosferę koncertów, kontemplowanie muzyki i bezpośredni kontakt z artystą, który reprezentuje krąg ważnych i niezwykle cenionych twórców, zaznaczający swój wyraźny udział w historii polskiej muzyki. Cykl ten zakłada serię wyjątkowych spotkań z muzykami, którzy są niewątpliwymi autorytetami i twórcami otoczonymi podziwem i szacunkiem. Koncerty BezGwaru odbywają się w soboty.

W ramach projektu Studio Kabaretu (w każdą środę) organizowane są eksperymenty i doświadczenia związane ze sztuką satyry i rozbawiania widza pod hasłem Sceny Kabaretowych Doświadczeń. Bywalcy mogą uczestniczyć w projekcie open mike, mogą usłyszeć stand up, pokibicować młodym kabaretom, które występują w ramach Kabaretowej Sceny Młodych, zadać pytanie swojemu ulubionemu twórcy kabaretowemu podczas Rozmów za Kulisami.

Niezapomniane koncerty rocka można zobaczyć w serii wykładów wzROCKowisko prowadzonych przez Jerzego Skarżyńskiego, który jest dziennikarzem muzycznym, związanym z Radiem Kraków od ponad 32 lat. Na antenie Radia prowadził programy promujące wartościową muzykę rockową, m.in.: Muzyczny BudzikPerły z Rockowego LamusaKlasyka i Rock. Obecnie przygotowuje mającą już 17 lat Listę Niezapomnianych Przebojów oraz program Pociąg Do Muzyki.

wzROCKowiska, spotkania z animacją w ramach cyklu Anima & Etiuda przedstawia oraz wizyty podróżników podczas Gwaru Świata odbywają się we wtorki pod wspólną nazwą Projektor ds. Studenckich.

W Klubie Gwarek z pewnością można odnaleźć inspirację i zaspokoić głód prawdziwej i wartościowej sztuki.

Adres

Klub GWAREK
ul. Reymonta 17
30-072 Kraków

tel. (0-12) 622-28-88
mail: kluby @ academica.org.pl

Regulamin Klubu

przeczytaj regulamin (wersja PDF)

Zdjęcia 

Specyfikacje techniczne

rider dźwięku (wersja PDF)
rider dźwięku (wersja DOC)

Lokalizacja

Organizacja koncertów i kabaretonów

W sprawach związanych z programem kulturalnym prosimy o kontakt:

Małgorzata Frankowska
tel.: 507-196-512 (w dni powszednie w godz. 10-16)
mail: malgorzata.frankowska @ academica.org.pl

W sprawach związanych z organizacją koncertów w Klubie Gwarek oraz w sprawach akredytacji dziennikarskich prosimy o kontakt:

Mike Młynarczyk

mail: mike.mlynarczyk @ academica.org.pl

 

Wynajem na imprezy okolicznościowe

W sprawach związanych z wynajmem Klubu Gwarek na imprezy okolicznościowe, imprezy wydziałowe, półmetki, prosimy o kontakt:

Piotr Drochliński
tel.: 505-080-100
mail: piotr.drochlinski @ academica.org.pl

 

Kierownik Klubu Gwarek

W sprawach związanych z kwestiami organizacyjnymi podczas imprez, obsługi barów, ochrony, prosimy o kontakt:

Mateusz Mijas
tel.: 508 091 917 
mail: mateusz.mijas @ academica.org.pl


Instytucja zarządzająca klubem

Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie "ACADEMICA"
ul. Rostafińskiego 10
30-072 Kraków
tel./fax: (+48 12) 617-37-48, 637-20-79
mail: biuro @ academica.org.pl

www.academica.org.plprojekt i wykonanie: www.zont.pl