ANIA DĄBROWSKA [support: LEVI TRIO] w Klubie Studio

19:45
16.04.2016
sobota
ANIA DĄBROWSKA [support: LEVI TRIO]

Ceny biletów:
ULGOWE: 35 PLN (w przedsprzedaży do 25.03, 45 PLN od 26.03)
ZWYKŁE: 40 PLN (w przedsprzedaży do 25.03, 50 PLN od 26.03)

Bilety są dostępne na stronach Ticketpro.pl oraz Ebilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów. 

Bilety kolekcjonerskie (w tej samej cenie!) są dostępne w Klubie Studio (ul. Budryka 4), w Klubie Gwarek (ul. Reymonta 17) oraz w Klubie Filutek (ul. Rostafińskiego 10).

16 kwietnia w krakowskim Klubie Studio wystąpi Ania Dąbrowska. Artystka będzie promować swoją najnowszą płytę "Dla naiwnych marzycieli". Jako support wystąpi Levi Trio.

Plan koncertu:

19:00 - otwarcie drzwi Klubu
19:45 - koncert Levi Trio
ok. 20:30 - koncert Ani Dąbrowskiej

***

Jak śpiewa w jednej z nowych piosenek – nic nie musi. To raczej my musieliśmy czekać na nowy materiał Ani Dąbrowskiej, tym razem wyjątkowo długo. Artystka poświęciła się bowiem życiu rodzinnemu, ale też postanowiła przemeblować swoje zaplecze artystyczne: zmieniła management, skład zespołu, producenta i wreszcie na nowo wymyśliła swoją muzykę, pozostawiając na szczęście te elementy, które zawsze były nieodzownymi elementami jej stylu: pastelowe ciepło głosu, szlachetne melodie i szczyptę melancholii w tle.

Płyta dla „Dla naiwnych marzycieli” powstawała przez pół roku, w czterech różnych warszawskich studiach, z udziałem kilkunastu muzyków. - W dużej mierze związane było to z procesem uczenia się przeze mnie produkcji muzycznej. Wszystko chciałam wypróbować na własnej skórze i na własnym portfelu. Przemieszczałam się z miejsca na miejsce i sprawdzałam, co z tego wyjdzie – tak Ania Dąbrowska wspomina proces tworzenia i rejestracji materiału. Muzyki, która zaskakuje subtelnością i elegancją, ujmuje przestrzenią podkreślaną przez partie fortepianu, gitary akustycznej czy fletu. - Po raz pierwszy przed wejściem do studia zrobiłam próby z zespołem i razem aranżowaliśmy te piosenki. Lekkość tej muzyki, powietrze, które tam słychać, wynika również z tego, sprawdziliśmy, co działa i wiedzieliśmy, że już nie trzeba niczego dokładać, że piosenka jest gotowa.

Brzmienie „Dla naiwnych marzycieli” to również zasługa Aleksandra Kowalskiego, lepiej znanego jako Czarny HIFI. Producenta, który choć kojarzony jest przede wszystkim z hip-hopem (z grup HiFi Banda i Monopol, a także ze współpracy m.in. z Eldo, Pezetem, Mor W.A., Sokołem i Marysią Starostą), doskonale odnajduje się w świecie kojących zwrotek i chwytliwych refrenów, co udowodnił wcześniej chociażby produkcjami dla Izy Kowalewskiej.
- Czarny HIFI rzeczywiście aktywnie działa w środowisku hiphopowym, z niego się wywodzi, ale na pewno się do niego nie ogranicza. Podczas pracy nad płytą ani razu nie zdarzyło się, żeby namawiał mnie do dorzucenia tłustego beatu – śmieje się Ania. - Jest otwartym człowiekiem z romantyczną wrażliwością muzyczną.

„Dla naiwnych marzycieli” to rzeczywiście płyta rozmarzona i może nawet naiwna, ale przede wszystkim przebojowa i mimo kilku gorzkich nut, wprawiająca w pogodny nastrój. Z resztą, tego pisać nie trzeba – każdy fan muzyki w Polsce doskonale wie, jak działa głos Ani Dąbrowskiej.

***

 

Levi jako zespół w pełnym składzie zadebiutował we wrześniu 2013 r. na Galicja Blues Festival. Ich pierwszy występ okazał się zarazem ogromnym sukcesem, gdyż zwyciężyli we wszystkich kategoriach, a także otrzymali zaproszenie na prestiżowy festiwal Sziget w Budapeszcie.W ich wykonaniu oprócz bluesa można usłyszeć również elementy soulu, funku, jazzu i gospel. Mówią o sobie, że najważniejsze dla nich to być prawdziwym. Starają się też być dobrymi kumplami, przyjaciółmi. I wierzą, że najlepsze dopiero przed nimi".
W 2015 roku powstała ich pierwsza debiutancka płyta "LEVI". Utwory na płycie to autorskie kompozycje członków zespołu - blues mieszający się z soulem a czasem jazz czy gospel to wypadkowa upodobań muzycznych członków zespołu.
 
W 2016 roku zespół wystąpił w Must be the Music otrzymując 4 x TAK oraz bardzo pozytywne komentarze jurorów. Zespół jest obecnie w trakcie kolejnego etapu programu.
 
Levi Trio:
Ewa Novel - wokal
Bartek Łuczyński - harmonijka ustna
Grzegorz Skoczylas - gitara
 
Video:
cena biletu: ULGOWE: 35 PLN (w przedsprzedaży do 25.03, 45 PLN od 26.03) ZWYKŁE: 40 PLN (w przedsprzedaży do 25.03, 50 PLN od 26.03)

kup bilet on-line


projekt i wykonanie: www.zont.pl