Juwenalia AGH 2017: IRA, supporty: Hook (PLAŻA AGH, Korty Tenisowe na MS AGH, ul. Rostafińskiego) w Klubie Studio

18:00
13.05.2017
sobota
Juwenalia AGH 2017: IRA, supporty: Hook (PLAŻA AGH, Korty Tenisowe na MS AGH, ul. Rostafińskiego)

BILETY BĘDĄ DOSTĘPNE W KWIETNIU DO NABYCIA W:

BIURO UCZELNIANEJ RADY SAMORZĄDU STUDENTÓW AGH 
KLUB GWAREK (UL. REYMONTA 17)
KLUB FILUTEK (UL. ROSTAFIŃSKIEGO 10)

Oraz w sytemie eBilet.pl. 

IRA to polski zespół rockowy pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, zaś zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu - „IRA” - ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie „Znamię” do nieco cięższych brzmień.

Przedostatnie wydawnictwo to „Ira Akustycznie Live DVD + CD” będące zapisem konceru, który odbył się w październiku 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi.. Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. Dzięki pomocy Jacka Piskorza, kierownika muzycznego koncertu, muzykom udało się złapać znakomity kontakt z sekcją smyczkową. Niecodzienności dodały brzmienia fortepianu elektrycznego, akordeonu oraz przeszkadzajek. Wydawnictwo uzyskało status „Złotej Płyty”.

W maju 2016 zespół wydał płytę „MY”, która w październiku uzyskała status “Złotej Płyty”, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel “Wybacz” w sierpniu 2016 uzyskał status “Platynowego Singla”. Aktualnie płytę promuje kolejna kompozycja “Wymyśleni”, która z powodzeniem podbija serca słuchaczy.

Hook to rockowa formacja powstała w 2013 roku w Kielcach. Na swoim koncie mają jeden pełnowymiarowy album zatytułowany „Bunt”, kilkadziesiąt zagranych koncertów w całej Polsce, występy przed takimi grupami jak: IRA, Chemia, Nocny Kochanek czy Luxtorpeda oraz wysokie miejsca na listach przebojów.

cena biletu: Wkrótce!

projekt i wykonanie: www.zont.pl