Juwenalia AGH 2017: Łona, Webber & The Pimps, Fisz Emade Tworzywo (PLAŻA AGH, Korty Tenisowe na MS AGH, ul. Rostafińskiego) w Klubie Studio

18:00
12.05.2017
piątek
Juwenalia AGH 2017: Łona, Webber & The Pimps, Fisz Emade Tworzywo (PLAŻA AGH, Korty Tenisowe na MS AGH, ul. Rostafińskiego)

BILETY BĘDĄ DOSTĘPNE W KWIETNIU DO NABYCIA W:

BIURO UCZELNIANEJ RADY SAMORZĄDU STUDENTÓW AGH 
KLUB GWAREK (UL. REYMONTA 17)
KLUB FILUTEK (UL. ROSTAFIŃSKIEGO 10)

Oraz w sytemie eBilet.pl. 

Ostatnie ogłoszenie już wkrótce!

Nowy album Łony i Webbera to prawdopodobnie jeden z ważniejszych muzycznych akcentów roku i niewątpliwie najlepsza z dotychczasowych płyt duetu. Nawiasem mówiąc osiągnęła już status Złotej Płyty, zaś singlowy Błąd zebrał ponad 4 miliony wyświetleń w sieci. To doskonały moment, by w końcu ruszyć w trasę. Najlepiej, zabierając ze sobą zgraję muzyków.

Ci dwaj mają tradycję - co kilka lat powracać w wielkim stylu. Nie inaczej było w przypadku najnowszej płyty, która pojawiła się po długim okresie względnej ciszy, błyskawicznie zyskując uznanie fanów. Na Nawiasem mówiąc Łona znów po mistrzowsku czerpie z bogactwa polszczyzny, opisując sprawy uniwersalne przez pryzmat swojego pokolenia, które od poprzedniego albumu zmieniło nieco punkt siedzenia. Webber brawurowo podpiera się elektroniką, wykorzystuje żywe instrumenty i choć nie ściga się z trendami, przekonuje, że wie, co w muzyce piszczy, stuka, klekocze i powarkuje. Tu nie ma przypadkowych dźwięków, zaś współpraca między raperem i producentem jest podręcznikową definicją twórczej chemii. 

Tak jak Nawiasem mówiąc daleko do typowej hip-hopowej płyty, tak i koncertowa formuła szczecinian odbiega od klasycznego rapowego widowiska. Zamiast wyeksploatowanego schematu "raper i dj" dostajemy bowiem Łonę i Webber'a w rozbudowanej formie, z muzykami z projektu The Pimps, która stanowi zupełnie inną muzyczną opowieść.

Na koncercie będzie można usłyszeć przede wszystkim materiał z Nawiasem mówiąc - również te utwory, które dotąd nie były wykonywane na żywo. Poza tym nie zabraknie starszych kawałków w nowych aranżacjach.


Fisz Emade Tworzywo - to duet braci Waglewskich, który przez lata przyzwyczajał fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się by wszystkie ich produkcje łączyła wysoka jakość i zaangażowanie. Ich ostatni album pt. „Mamut” był tego najlepszym przykładem. Przyniósł artystom złotą płytę oraz Fryderyka w kategorii Album roku elektronika / indie / alternatywa. Gazeta Wyborcza uznała krążek za najlepsze polskie wydawnictwo 2014 roku, a single „Pył” oraz „Ślady” utrzymywały się przez wiele tygodni na szczycie Listy Przebojów Radiowej Trójki.
W październiku ubiegłego roku premierę miał kolejny album pt. „Drony”, z którego pochodzą single ,,Telefon'' i ,,Biegnij Dalej Sam''.

cena biletu: Wkrótce!

projekt i wykonanie: www.zont.pl