Scena Eksperymentalna: Beam-Light w Klubie Studio

20:00
25.03.2018
niedziela
Scena Eksperymentalna: Beam-Light
 
Bilety:
 
15 zł 

19:00 - drzwi
20:00 - start koncertu
 

Zespół Beam-Light to formacja istniejąca na krakowskiej scenie muzycznej od 2005r.

Skład zespołu ewoluował. Z duetu do kwartetu. Założycielką projektu i liderem  jest Aleksandra  Dudziak autorka tekstów, muzyki oraz grafiki, wokalistka i klawiszowiec w jednym.

Początkowo zespół funkcjonuje jako duet Aleksandry z Wojciechem Sochaczewskim, wnikają w etniczne środowiska muzyki świata,  rytmów i ognia..zaprzyjaźniając się z plenerowymi eventami i regałową publiką.

Pierwsze wywiady i wzmianki w Gazecie Krakowskiej, następnie w Radiu Krakowskim wzbudzają zainteresowanie...Pojawiają sie też w międzyczasie zaproszenia na rozmaite festiwale m.in. Gdyński FROG, Malborski Festiwal Bębnów, Toruński Etniczny Zawrót głowy Święto Zupy, Eurisons, Noc Poetów na Rynku Gł. w Krakowie oraz koncerty- także w piwnicach i murach krakowski klubów takich jak  . Harris Piano Jazz Bar, Cafe Camera, Cafe Młynek , Nowy Kuzyn, Cafe News. i inne...

W tym czasie ma miejsce współpraca z agencją Scena Ars Marketing  promującą trzeźwy i wolny od nałogów tryb życia wśród młodzieży. Ze swoim programem-  Snop Światła- zjeżdżają całą Polskę spotykając się z młodymi ludźmi ...Nagrywają krążek  w znanej wytwórni LYNX -producentem jest Ryszard Kramarski. Zespół zmienia stylistykę lecz nadal brzmi nieco etnicznie-jest to połączenie jazzu rocka i muzyki świata. Pojawiają się w Polskim Przewodniku Rocka Progresywnego. Agnieszka Barańska redaktorka radia Kraków odkrywa w zespole potencjał - prowadzi wywiady i wspiera entuzjazmem. Wkrótce po wydaniu płyty redaktor Antoni Krupa wraz Agnieszką promują krążek. Po wydaniu debiutanckiego albumu o tytule Beam-Light (w nagraniach oprócz stałego składu: Aleksandra Dudziak, Wojciech Sochaczewski, Marek Batorski na potrzeby sesji zaproszony jest Gerard  Niemczyk-perkusja ,Mateusz Cudzich-bas ) pojawiają się  pozytywne recenzje na różnorakich portalach muzycznych takich jak Prog Rock, Rock Area, MLWZ, oraz sukcesy radiowe. Utwór The Message zajmuje pierwsze miejsce na liście przebojów Radia Kraków i przez jakiś czas utrzymuje się na pozycji.  Beam- Light staje się płytą tygodnia. Radio Kaszebe   odnotowuje Belly World, następnie Icy Eyes na liście jako pierwsze przez wiele tygodni...

Zespół Beam- Light powraca   z inicjatywy liderki  projektu Aleksandry Dudziak w nowym składzie:  Krzysztof Matejski -saksofonista i flecista-(absolwent Krakowskiej Akademii  Muzycznej wydziału Jazzu, lider  nagradzanego na festiwalach zespołu Quindependence),Mateusz Siry basista i kontrabasista (ukończył klasykę  Akademii Muzycznej w Krakowie, studiuje jazz na tejże uczelni, ma za sobą współpracę z muzykami takimi jak Ryszard Styła, Marek Bałata, Marek Batorski) Kamil Połoncarz- perkusista (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracuje z zespołami takimi jak Chłopcy z Placu Broni, Matragon Trio.)

cena biletu: 15 zł

projekt i wykonanie: www.zont.pl