Klub Zaścianek - Synestezje: Adama Mickiewicza próba odnalezienia się w branży rozrywkowej

Synestezje: Adama Mickiewicza próba odnalezienia się w branży rozrywkowej

9.12 / niedz. / 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Wojciech Tremiszewski
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

"ADAMA MICKIEWICZA LIRYCZNA PRÓBA ODNALEZIENIA SIĘ W BRANŻY ROZRYWKOWEJ"

Opowieść o Adamie Mickiewiczu, który dogaduje się z Bogiem i schodzi na padół narodowy, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje zdobyć serca swych rodaków jako Komik!

Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?! Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Godzinny monodram o wieszczu narodowym - lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Grany z powodzeniem w klubach, teatrach, festiwalach tak kabaretowych, jak i teatralnych, a także w przepięknym Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

Tekst, reżyseria i wykonanie - Wojciech Tremiszewski, aktor, reżyser, improwizator. Członek niegdysiejszego KABARETU LIMO, Warren ze "SPADKOBIERCÓW", improwizował/uje w W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, Sam Termos. Dyrektor artystyczny Gdańskiego Festiwalu Improwizacji „Podaj Wiosło”.