Klub Studio - Bracia Figo Fagot

Bracia Figo Fagot

16.03 / pt. / 20:00 / BRAMY: 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Bracia Figo Fagot
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Szanowni Państwo, jesteśmy niestety zmuszeni poinformować, że z przyczyn losowych koncert Braci Figo Fagot zaplanowany na ten piątek, tj. 16 marca 2018 zostaje przełożony na 12 października 2018. Bilety zakupione na ten koncert zachowują ważność na październik. Bilety można również zwracać w punktach ich zakupu. Przepraszamy za niedogodności i liczymy, że zobaczymy się z Wami przy okazji październikowego koncertu!

Ten zespół to fenomen. Początkowo istniał tylko w TV, ale na prośby fanów nagrał płytę i zaczął grać prawdziwe koncerty. Alternatywne dico polo grupy zaczęło przyciągać na ich występy tłumy – bilety na poprzednie koncerty w Studio rozeszły się w mgnieniu oka. Już 24 listopada Bracia Figo Fagot ponownie zagrają w klubie, aby raz jeszcze porwać tłum w rytm Bożenki, Pisarza Miłości, czy Ooooo kończy się już noc.

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo - Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot - Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.

Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.

W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli - Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te znalazły się na płycie Disco Polo, która została wydana jesienią 2016.