Juwenalia AGH 2017: IRA, supporty: The Fuse, Hook (PLAŻA AGH, Korty Tenisowe na MS AGH, ul. Rostafińskiego)

13 maj / 18:00

DODATKOWE INFORMACJE

Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

studencki - 10 zł (kwiecień) / 15 zł (maj);
normalne - 30 zł (kwiecień) / 40 zł (maj).

- Biuro Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH (ul. Reymonta 13A)
- Klub Gwarek (Ul. Reymonta 17)
- Klub Filutek (Ul. Rostafińskiego 10)

ONLINE dostępne w systemach ticketpro.pl i eBilet.pl:

http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/rock-pop/1762405-ira-1.html
https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=119794

Oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów (np. sieć sklepów Empik, Saturn, Media Markt).

IRA to polski zespół rockowy pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, zaś zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu - „IRA” - ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie „Znamię” do nieco cięższych brzmień.

Przedostatnie wydawnictwo to „Ira Akustycznie Live DVD + CD” będące zapisem konceru, który odbył się w październiku 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi.. Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. Dzięki pomocy Jacka Piskorza, kierownika muzycznego koncertu, muzykom udało się złapać znakomity kontakt z sekcją smyczkową. Niecodzienności dodały brzmienia fortepianu elektrycznego, akordeonu oraz przeszkadzajek. Wydawnictwo uzyskało status „Złotej Płyty”.

W maju 2016 zespół wydał płytę „MY”, która w październiku uzyskała status “Złotej Płyty”, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel “Wybacz” w sierpniu 2016 uzyskał status “Platynowego Singla”. Aktualnie płytę promuje kolejna kompozycja “Wymyśleni”, która z powodzeniem podbija serca słuchaczy.

******

Muzyka The Fuse to przede wszystkim opowieści. Znajome i bliskie. Historie stare jak świat, co dzień bardziej aktualne dzięki współczesnym dźwiękom - mądrym i pełnym czułości. Muzyka, płynna jak emocje, które ją dyktują, nie zgadza się na nieruchome definicje. Jest w niej trochę chilloutu, trochę soulu, trochę wysmakowanego popu i trochę elektroniki. Najwięcej jednak, jest w niej szczerości.

******

Hook to rockowa formacja powstała w 2013 roku w Kielcach. Na swoim koncie mają jeden pełnowymiarowy album zatytułowany „Bunt”, kilkadziesiąt zagranych koncertów w całej Polsce, występy przed takimi grupami jak: IRA, Chemia, Nocny Kochanek czy Luxtorpeda oraz wysokie miejsca na listach przebojów.