Klub Zaścianek - Otwarcie Plaży: Sławomir, Jan Niezbendny, Yellow Pillow

Otwarcie Plaży: Sławomir, Jan Niezbendny, Yellow Pillow

15.05 / wt. / 18:00 / BRAMY: 17:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Sławomir
Jan Niezbendny & Whorekiestra
Yellow Pillow
DJ Antybiotyk
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

SŁAWOMIR to twórca nowego gatunku muzycznego Rock Polo, czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Swoją karierę muzyczną i warsztat szlifował w Nowym Jorku, w Watermill Center (Long Island USA) pod okiem Roberta Wilsona. Jednocześnie dorabiał u kolegi w firmie windykacyjnej „Maczeta” oraz dawał koncerty dla kierowców trucków, wśród których zyskał ogromną popularność. To właśnie na Long Island, w barze, w którym śpiewał , poznał swoją obecną żonę kościelną i muzę Kajrę. Po powrocie do Ojczyzny, wszystkie uciułane dolary poszły na pierwszy teledysk pt. „Megiera”. Był to pierwszy singiel na rynek Ojczysty. Budżet klipu przekroczył 15 000 $. W teledyskach Sławomira występują największe gwiazdy. Małgorzata Socha, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Witold Dębicki oraz legendarna Grupa Vox.

Jan Niezbendny to laureat pierwszej nagrody audycji "Akademia Rozrywki" w Programie Trzecim Polskiego Radia za najlepszy utwór kabaretowy. Półfinalista talent show "Must be the music". Na łamach czasopisma „Teraz Rock” album „The Best Of” Kazik Staszewski uznał krążek jako najlepszą płytę roku 2013. Na swoim koncie udane featuring'i z Czesławem Mozilem (pod pseudonimem Sztefan Wons) i grupą Łąki Łan. Ponad pięć milionów odsłon teledysków na serwisie youtube. Quasi zespół, quasi kabaret. Debiut wydany w 2011 roku pod zaskakującym tytułem "The best of" to zaskakująca, bezkompromisowa opowieść w formie słuchowiska radiowego o Janie Niezbendnym: "bezrobotnym, podstarzałym <chłopcem> z nadwagą, który ma 38 lat i nadal mieszka z mamą". "Charakteryzują się niepowtarzalnym brzmieniem na scenie. Ich muzyka to przekrój stylów całego świata. Łącząc ze sobą m.in. Folk, Rock, Funk, SKA, Dubstep (!) House (!), Sambę, czy Reggae udowadniają, że muzyka nie ma żadnych barier. Ich koncertowy set to energetyczny zastrzyk przypominający podróż rollercoaster'em (utwory łączą się w całość, co przypomina bardziej sety DJ'skie niż granie sześcioosobowego zespołu). Jeśli ktoś zna ich działalność tylko z albumów, bądź z dokonań z internetu powinien koniecznie odwiedzić najbliższy ich koncert. O uczuciach się nie mówi , uczucia się przeżywa... "

Yellow Pillow to czteroosobowy zespół z Krakowa, tworzący nietuzinkową mieszankę alternatywno-rockowych rytmów. Począwszy od melodyjnych ballad, skończywszy na nieco mocniejszych brzmieniach. Całość dopełniona jest tekstami po polsku. Zespół ma na koncie swój pierwszy mini album „Start”, a na początku 2018 roku, ponownie wszedł do studia aby w niedalekiej przyszłości zaprezentować publiczności nowy materiał.

Yellow Pillow występowało u boku artystów takich jak: Enej, Lemon, Big Cyc, Red Lips, Komety czy Łąki Łan.

Do sukcesów mogą zaliczyć: - Awans do ogólnopolskiego finału festiwalu "Młodych Talentów", - Zwycięstwo w Rajdowym Przeglądzie Kapel Politechniki Krakowskiej, - Zwycięstwo na przeglądzie zespołów Przystanek Mistrzejowice 2016.

www.youtube.com/yellowpillowband www.instagram.com/yellowpillowband