Klub Zaścianek - MARIA PESZEK

MARIA PESZEK

2.04 / pon. / 00:00

DODATKOWE INFORMACJE

Maria Peszek
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA

MARIA PESZEK

„miasto mania na żywo”

„miasto mania – na żywo” — to kolejny etap niezwykłego projektu Marii Peszek. Po sukcesie płyty i spektaklu w warszawskiej Fabryce Trzciny, laureatka tegorocznych prestiżowych nagród Gazety Wyborczej i Tygodnika Przekrój, wyrusza w trasę z koncertową wersją „miasto mani”.

"Miasto mania" to kompleksowy projekt. Od początku pomyślany jako wieloczłonowe zjawisko. Oczywiście najistotniejszym elementem jest płyta, będąca motorem całego przedsięwzięcia a to co dzieje się "dalej " jest organicznym przedłużeniem płyty.

W warszawskiej Fabryce Trzciny "miasto mania" funkcjonuje jako rodzaj zdarzenia teatralno-muzycznego, które nazywam "teledyskiem na żywo". Zdarzenie to łączy w sobie elementy instalacji multimedialnej, koncertu i spektaklu teatralnego ale nie ma w nim żywych muzyków. To precyzyjnie skomponowana całość, o której sile w dużym stopniu decyduje obraz, projekcje, detale.

"Miasto mania na żywo" to po prostu koncert. Zdarzenie bardziej spontaniczne, pełne improwizacji i żywego kontaktu z muzykami i z publicznością. Piosenki z płyty w nieco innych, bardziej energetycznych, czasem żywiołowych aranżacjach. Na koncertach towarzyszy mi czterech świetnych muzyków: Michał Fox Król - instrumenty klawiszowe, Wojtek Traczyk - kontrabas, Mariusz Wróblewski - gitara, Marcin Ułanowski - perkusja.

„Nie należy więc spodziewać się tu żadnych aktorskich tricków ani uatrakcyjnień wizualnych. Nie będzie też Marii Peszek "w roli wokalistki" a po prostu Maria Peszek wokalistka. Nie byłabym jednak sobą gdyby i w "miasto manii na żywo" nie znalazły się niespodzianki...”

Nie można porównywać tych dwóch zdarzeń. Różnią się rodzajem energii, kolorem, mają inną emocjonalność. Najlepiej zobaczyć obydwa... Serdecznie zapraszamy!

BILETY DOSTĘPNE W KLUBIE STUDIO ORAZ W SIECI EVENTIM.PL