klubstudio - Sons of Apollo

Sons of Apollo

23.05.2021 / niedz. / 18:00

CENY BILETÓW

Typ biletu:
collector's ticket
logo
Typ miejsca:
Balkon
Cena:

214 zł

Typ biletu:
Normalny
logo
Typ miejsca:
Balkon
Cena:

189 zł

Typ biletu:
collector's ticket
logo
Typ miejsca:
Płyta Główna (m. stojące)
Cena:

154 zł

Typ biletu:
Normalny
logo
Typ miejsca:
Płyta Główna (m. stojące)
Cena:

129 zł

ZAKUP BILETÓW ONLINE

Bilety dostępne w partnerskich sieciach sprzedaży

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Sons of Apollo
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Cinematographer Productions

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

W składzie tej supergrupy znajdziemy muzyków takich gigantów rocka jak Dream Theater, Guns N' Roses, Kiss, Mr. Big, Alice Cooper.

Sons Of Apollo przed trzema laty założyli Mike Portnoy (Dream Theater), Derek Sherinian ( Dream Theater, KISS, Alice Cooper), Ron "Bumblefoot" Thal (Guns'N'Roses), Billy Sheehan (Mr. Big) i Jeff Scott Soto (Journey, Yngwie Malmsteen). Zespół ma na koncie już 3 albumy "Psychotic Symphony", koncertówkę "Live with the Plovdiv Psychotic Symphony" oraz najnowsze dzieło z początku tego roku "MMXX".

"MMXX" trafił do sklepów w styczniu nakładem wytwórni InsideOut Music/Sony. Mike Portnoy, perkusista i założyciel Dream Theater tak komentuje tytuł nowej płyty; "Album miał się ukazać w połowie stycznia 2020 i być jednym z pierwszych wydawnictw nowej dekady. Dlatego wpadłem na pomysł zatytułowania go 2020 i zapisania rzymskimi cyframi MMXX."

Na płycie wyprodukowanej przez Portnoy'a i Sheriniana znalazło się 8 kompozycji trwających łącznie około 60 minut. Czego oczekiwać po tak wybitnych muzykach skupionych w jednym projekcie?

Inteligentnego grania spod znaku Dream Theater, ale przyprawionego klasyczym rockiem. Synowie Apolla nie wstydzą się swoich muzycznych idoli i na koncertach chętnie grają covery Led Zaeppelin, Pink Floyd, Rainbow, Queen czy Aerosmith. Nową płytę wyróżnia perfekcyjna produkcja, fantastyczne utwory i maestria muzyków. "Stylistycznie podążyliśmy tą samą ścieżką co na debiucie - mówi Mike Portnoy - jednak tym razem nasza współpraca była silniejsza, z prostego powodu, poznaliśmy się dużo lepiej. Nad 'Psychotic Symphony' nasza piątka pracowała razem po raz pierwszy, dlatego pojawiły się pewne ograniczenia jeśli chodzi o eksperymenty. Teraz posiadamy już więcej doświadczenia we wspólnej pracy, nie tylko w związku z nagrywaniem albumu, ale również wspólnych koncertów. Tym razem pojawiło więc między nami znacznie więcej muzycznej chemii." "Podczas ostatniej trasy zagraliśmy wspólnie 83 koncerty - dodaje Sherinian - Warto było, bo pojawiła się między nami dużo silniejsza więź, co zdecydowanie przełożyło się na proces komponowania nowej muzyki."