klubstudio - Basia Dratwińska / Antrakty

Basia Dratwińska / Antrakty

17.10.2020 / sob. / 20:00 / BRAMY: 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Basia Dratwińska
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA
Oświadczenie

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

Zapraszajmy na koncert Basi Dratwińskiej z projektem "Naprawdę". Koncert odbędzie się na scenie plenerowej Klubu Studio. W przypadku złych warunków atmosferycznych - zostanie przeniesiony do nowo zaaranżowanej przestrzeni Klubu Studio. WSTĘP WOLNY!


Basia,to 23-letnia studentka wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach, autorka muzyki i polskich tekstów. Od najmłodszych lat kształci się muzycznie. W 2019 roku dzięki stypendium uzyskanymod European Blues Union wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez Stevie VanZandt’a oraz koncertowała w ramach Notodden Blues Festival, w norweskim Notodden. We współpracy z zaprzyjaźnionym producentem i pianistą, Nikodemem Sikorskim,z którym jako „Basia Dratwińska Sextet” zagrali pierwszy wspólny koncert w ramach zeszłorocznej Bielskiej Zadymki Jazzowej, stworzyła autorski materiał na debiutancką płytę„Naprawdę”.

Ich muzyka to miks Popu, Soulu, R&B i Funku, elektronie brzmienia, zarównowspółczesne, jak i vintage’owe, inspirowane latami 70', 80'. Łączy w sobie funkowy groove,improwizację, rytmiczne partie instrumentów dętych, uzupełnione o polskie teksty. Debiutancki album, poprzedzony wydaniem we wrześniu 2019 roku singla „Mów do mnie”,wraz z klipem, miał swoją premierę 24 lutego 2020 roku w bielskim klubie Metrum, wramach LOTOS Jazz Festival 22 Bielskiej Zadymki Jazzowej. Wszystkie utwory dostępne są w serwisie internetowym YouTube, ale również na Spotify,Tidal, Apple Music i innych. Wraz z zespołem zagrała juz koncert przed Anią Dąbrowską w krakowskim klubie FortyKleparz, oraz współorganizowała wydarzenie "Dumni z BB" w ramach którego zagrałakoncert na rynku w Bielsku-Białej.

Zespół: Basia Dratwińska – wokal, taniec, Nikodem Sikorski – instrumenty klawiszowe, elektronika Jakub Byczek – gitara elektryczna, Mateusz Siry – gitara basowa Wojciech Świtalski – perkusja, Fabian Klimanek – trąbka, Robert Wypasek – saksofon