Klub Studio - Juwenalia AGH 2017: Kękę, Ten Typ Mes, support: Arab (PLAŻA AGH, Korty Tenisowe na MS AGH, ul. Rostafińskiego)

Juwenalia AGH 2017: Kękę, Ten Typ Mes, support: Arab (PLAŻA AGH, Korty Tenisowe na MS AGH, ul. Rostafińskiego)

9.05 / wt. / 18:00

DODATKOWE INFORMACJE

Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

studencki - 10 zł (kwiecień) / 15 zł (maj);
normalne - 30 zł (kwiecień) / 40 zł (maj).

- Biuro Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH (ul. Reymonta 13A)
- Klub Gwarek (Ul. Reymonta 17)
- Klub Filutek (Ul. Rostafińskiego 10)

ONLINE dostępne w systemach ticketpro.pl i eBilet.pl.

https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=119781http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1963948-keke.html

Oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów (np. sieć sklepów Empik, Saturn, Media Markt).

KęKę – reprezentant Radomia narobił szumu albumem „Takie Rzeczy”, który ukazał się w 2013 roku, nakładem PROSTO Label. W świecie pełnym nijakich i skrojonych pod medialny szablon rapowych debiutantów mocno wyróżniał się i przykuwał uwagę. „Trzecie Rzeczy” to kolejny solowy album radomskiego rapera KęKę. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych wydawnictw (Złota Płyta za „Takie Rzeczy”, Platynowa Płyta za „Nowe Rzeczy”), KęKę powraca aby domknąć cykl. Jak zapowiada artysta będzie to ostatni album z serii „Rzeczy”, Podobnie jak na dwóch poprzednich płytach, KęKę nie zaprosił do współpracy żadnych wykonawców poza producentami muzycznymi, dzięki czemu „Trzecie Rzeczy” zyskują bardzo osobisty wymiar. Jest to niewątpliwie najbardziej dojrzały i przemyślany krążek w dorobku radomskiego rapera. KęKę po raz kolejny mówi o sobie, a tak naprawdę trochę o nas wszystkich. Wyjątkowo osobisty, momentami autoterapeutyczny charakter utworów Piotrka, idzie w parze z ich ogromną popularnością wśród słuchaczy, czego dowodem jest świetne przyjęcie dwóch pierwszych singli promujących wydawnictwo Presja (4mln/ miesiąc wyśwtietleń w YT) Smutek (4mln/ miesiąc wyświetleń w YT).

Za różnorodność warstwy muzycznej odpowiadają: Uraz, PLN.Beatz, DonDe, Matek, Sergiusz, Kubi Producent, Świerzba, Deemz.

***

Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi) swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem.

Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). Doświadczenie festiwalowe (od Hip Hop Kempu po Orange i Off Festival) pomaga Mesowi przyciągać publiczność z różnych światów. Felietony rapera ukazujące się od lat (m.in. T-mobile- music, Co Jest Grane24, Gazeta Magnetofonowa) i piosenki dla innych wykonawców (m. in. dla Korteza) dowodzą współczesnego, wielowątkowego podejścia do roli autora tekstów.

Nowa płyta "AŁA" promowana singlami m.in. z Izą Lach i Dawidem Podsiadło otwiera nowy rozdział w koncertowej historii Typa i jego zespołu.

***

support: Arab