FISZ EMADE TWORZYWO [support: LENNOX ROW]

26 lut / 20:00

DODATKOWE INFORMACJE

Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

26 lutego 2016 roku grupa Fisz Emade Tworzywo wystąpi w Krakowie - formacja odwiedzi Klub Studio.

Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują starają się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie, wsparci znakomitymi muzykami.

Ich ostatnia, wydana w 2014 roku płyta "Mamut" to jedno z największych ich dokonań. Uznana przez wielu za płytę roku (np. Gazeta Wyborcza), została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii album roku elektronika/indie/alternatywa.

***

Lennox Row to enigmatyczny projekt z Krakowa. W wersji studyjnej jest to duet, jednak w stadium koncertowym ewoluuje on do formy kwintetu. Ich brzmienie to wypadkowa żywego instrumentarium perkusji, mandoliny, gitary basowej, ludzkiego głosu, kontrabasu oraz syntezatorów i szczypty elektroniki. Ich pierwsza długogrająca płyta została wydana w październiku 2015 r. Teksty Lennox Row to przedstawienie świata widzianego oczami małego chłopca, który stojąc czasem z boku, a czasem w centrum uwagi, odkrywa świat. Tajemnice relacji międzyludzkich, ważnych dla niego filmów, świat pozaziemski, marzenia, sny oraz fascynujący go absolut śmierci w sensie dosłownym i przenośnym. W składzie znajdują się członkowie projektów takich, jak Romantic Fellas, Stanisław Słowiński Quintet, Hańba, Gadabit, Ludwig Zamenhof, PurpleHaze Ensemble, Further Away (live band) i wielu, wielu innych.