Klub Zaścianek - Rapowa Jesień: O.S.T.R. + HADES, SHOOM, AVENS.

Rapowa Jesień: O.S.T.R. + HADES, SHOOM, AVENS.

13.12 / pt. / 20:00

DODATKOWE INFORMACJE

O.S.T.R.
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

“HAOS” to wspólna płyta O.S.T.R. i Hadesa. Studyjne spotkanie raperów nastąpiło przy okazji najnowszego singla POE. Emade wysłał ten sam bit Ostremu i Hadesowi, a oni zamiast wdać się w spór o pierwszeństwo, nagrali po prostu wspólny numer. Tak to się zaczęło...

O.S.T.R. to artysta, który właściwie nie musi już niczego udowadniać. Cieszy się respektem zarówno Michała Urbaniaka jak i zawodników rugby. Ten album to pierwszy przypadek rap-duetu w bogatej dyskografii artysty. Co ciekawe, jego kompan to nie osoba z bliskiego entourage, ale artysta, z którym wcześniej nie współpracował. Nagrywający dla wytwórni Prosto Hades to raper, który jeszcze nie doczekał się masowej popularności, ale wśród znawców tematu od dawna wskazywany jest na nową nadzieję polskiego rapu. To wspaniałe uczucie, gdy słyszy się spotkanie dwóch wybitnych raperów, nawzajem na siebie wpływających, a nie rywalizujących ze sobą. Wynik tej współpracy? Już 26 lutego w dobrych sklepach.

Surowe produkcje, w większości autorstwa Ostrego, wzbogacone zostały o “Killing Skills Touch”, gdyż Ostry jest teraz stałym elementem tego kolektywu producenckiego. Światowa jakość, tak charakterystyczna dla stylu holenderskich mistrzów, zapewne ponownie spotka się z gorącym przyjęciem nad Wisłą. Na płycie znajdziecie też produkcje niejakiego Drumlinaz. Jeśli jesteś mało znanym producentem, a kilka Twoich rzeczy ląduje na albumie Ostrego i Hadesa, to wiadomo, że prezentujesz nietuzinkowy poziom. I tak właśnie jest.

Całość opatrzyli cutami DJ Haem i DJ Kebs, a koncepcyjną okładką zajął się SewerX.

SHOOM

Projekt z pogranicza muzyki reggae i rap w trzyosobowym składzie doświadczonych raperów-wokalistów. Założony pod koniec 2009 roku w celu jednorazowej współpracy przy pojedynczym utworze, szybko przekształcony w pełnowymiarową grupę. Obecnie grupa pracuje nad albumem o tytule „Wszystko Gra”. Premiera przewidziana jest na początek 2014 roku.
"Wszystko Gra" to spora dawka rapu wymieszana z pozytywnymi emocjami klimatu reggae. Album łączy w sobie poczucie humoru, specyficzny styl artystów i pozytywną energię z trafnym przekazem. Materiał promują już takie utwory jak: "Im więcej", "W ścianach myśli", "Ona mnie nie chce" oraz "Był" czy „Początek”, które można odsłuchać na oficjalnym kanale YouTube – Shoomowiny (www.youtube.com/shoomowiny). Już niedługo zrobi się wielki Shoom...
Tracklista:
01. Im wiecej...
02. Pieniążki
03. Płyta musi
04. W ścianach myśli
05. Start
06. Odmienność
07. Praw mi
08. Kultura języka
09. Ona mnie nie chce
10. Był
11. Dawka muzyki
12. Początek
Fanpage: www.facebook.com/shoomowiny

Mateusz Frączek (Avens)

Avens – beatmaker/DJ mieszkający w Krakowie. Jego przygoda z muzyką trwa od dziecka natomiast tworzyć zaczął pod koniec 2008 roku. Pierwszym sukcesem było pojawienie się na płycie „In Ya Mellow Tone 6”,która została wydana przez japońską wytwórnię Goon Trax.

Otworzyło mu to drogę na azjatycki rynek i kilka miesięcy później zrealizował swój pierwszy solowy album „Surrounding Reality”.

• W lipcu 2012 wydał 5 utworowe EP „Recipe For Life” w australijskim labelu: BlueBottle Records.

• Nowa płyta „Art Of Peace” z wokalistami z całego świata ukaże się 11 grudnia 2013 roku również na półkach w Japonii przy współpracy z wytwórnią IntroDucing! Productions.

• Swoje umiejętności Dj-skie udowodnił przy współpracy z krakowskim organizatorem eventów „Rap Made in KRK” (pozostając w stałej współpracy) i stale zyskuje uznanie coraz większej ilości osób.

O.S.T.R + Hades w Klubie Studio, 13 grudnia 2013, godz. 20:00 (otwarcie bram: 19:00)