Klub Zaścianek - Bracia Figo Fagot + support: Pęto Sqad

Bracia Figo Fagot + support: Pęto Sqad

16.05 / śr. / 20:00 / BRAMY: 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Bracia Figo Fagot
Pęto Sqad
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Ten zespół to fenomen. Początkowo istniał tylko w TV, ale na prośby fanów nagrał płytę i zaczął grać prawdziwe koncerty. Alternatywne disco polo grupy zaczęło przyciągać na ich występy tłumy – bilety na poprzednie koncerty w Studio rozeszły się w mgnieniu oka. Już 16 marca Bracia Figo Fagot ponownie zagrają w klubie, aby raz jeszcze porwać tłum w rytm Bożenki, Pisarza Miłości, czy Ooooo kończy się już noc.

Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go „Figo - Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz „Fagot - Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty). 21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 15 milionów użytkowników kanału Youtube. 5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot. Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą. W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli - Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te znalazły się na płycie Disco Polo, która została wydana jesienią 2016.


Zespół Pęto Sqad powstał w 2010 roku w Trójmieście z inicjatywy MCMS I Dj KO. Muzycy stawiają na pełną niezależność, całość prac w sferze audio - video wykonują sami. Dzięki temu warstwa audio - video w pełni oddaje klimat projektu. Pęto Sqad przynależy do wytwórni SP Records i ich nakładem zostanie wydany debiutancki album zespołu.

Zespół Pęto Sqad w swojej twórczości stara się zwrócić uwagę na rewolucje seksualną która dokonuje się na naszych oczach. Zarówno w tekstach jak i w obrazach swoich klipów starają wzorować na bilbordach czy reklamach o podtekście seksualnym. Walczą z hipokryzją mediów, które karcą za tego typu przekaz by za chwilę czerpać korzyści w postaci reklamy z intensywnym podtekstem seksualnym. Różnorodność stylów muzycznych posiada wspólny mianownik w postaci tekstu. Warstwa tekstowa mimo iż jest rubaszna jest jednak pozbawiona wszelkich słów potocznie uznawanych za wulgarne. Właśnie przez kontrowersyjność ciężko usłyszeć lub zobaczyć Pęto Sqad w mainstreamowych mediach.

Aktualny skład zespołu:

  • MCMS - Vokal twórca klipów
  • Dj KO - Vokal Produkcja muzyzna
  • Lord Pęto – Bas
  • P. M - Gitara
  • Mr Pałka XXX – Perkusja
  • Dj Pęto - DJ

Twórczość formacji to pełen wachlarz różnorodnych styli oraz aranżacji muzycznych - ballady, szanty, pop, reggae, new romantic, rock, elektronika oraz ostre metalowe i hiphopowe brzmienia. Grane przez nich utwory to mieszanka chwytliwych autorskich melodii z domieszką skłaniającej do refleksji kontrowersji w tekście. Pęto Sqad to jednak przede wszystkim moc i energia na scenie. Charyzmatyczni liderzy i nietuzinkowi muzycy, zdumiewająco łatwo nawiązują kontakt z publicznością.