Klub Studio - EPICA + Vuur + Myrath

EPICA + Vuur + Myrath

9.11 / czw. / 18:10

DODATKOWE INFORMACJE

Epica
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

www.knockoutprod.net/sklep

Oraz:
Ticketpro
Eventim

⚫ 17:00 - Drzwi
⚫ 18:10-18:40 - Myrath
⚫ 19:00-19:45 - Vuur
⚫ 20:10-... - Epica

Knock Out Productions prezentuje koncert Epica w Krakowie!
Holenderscy giganci symfonicznego metalu Epica powracają na europejską część trasy The Ultimate Principle, która odbędzie się w listopadzie tego roku. Po bardzo udanej trasie z Powerwolf sprzed kilku miesięcy, Epica ponownie odwiedzi Europę.
Epica na najbliższej trasie będzie wspierana przez nowy zespół Anneke Van Giersergen - Vuur oraz tunezyjską grupę Myrath wykonującą metal progresywny.
Simone Simmons skomentowała zbliżającą się trasę:
"Europo! Po bardzo udanych koncertach z Powerwolf, wprost nie mogliśmy się doczekać kolejnej trasy! Wracamy do Was z pełnią siły już najbliższej jesieni. Oczekujcie niesamowitej produkcji oraz świetnego line-up'u".
Na koncert Epica zapraszamy 9 listopada do krakowskiego klubu Studio. Bilety już w sprzedaży na: http://knockoutprod.net/sklep

EPICA (Holandia) symfoniczny metal:
Tej kapeli w Polsce specjalnie przedstawiać nie trzeba. Holenderska Epica gościła u nas niejednokrotnie i za każdym razem zachwycała perfekcją wykonania swojej, nomen omen, epickiej, metalowej muzyki. Muzyki, która do tego stopnia podoba się na świecie, że w swojej ojczyźnie Epica otrzymała w 2015 roku nagrodę dla wykonawcy, który odniósł w tym okresie największy zagraniczny sukces.
Od ponad pięciu lat skład kapeli się nie zmienił. Muzycy są zgrani, dograni, rozumieją się znakomicie, co przekłada się na wysokiej jakości produkcje. Niezmiennie najwięcej uwagi przykuwa pani przy mikrofonie – Simone Simons, mama pięcioletniego Vincenta i małżonka Olivera Palotaia z Kamelot. Przykuwa zarówno nietuzinkową urodą, jak i niezmiennie pięknym głosem. Niebawem holenderscy mistrzowie symfonicznego metalu będą obchodzić 15-lecie narodzin. Do Polski przyjadą promować następcę znakomitego albumu "The Quantum Enigma" z 2014 roku, "The Holographic Principle".
Sprawdź, jeśli lubisz: Within Temptation, Nightwish, Delain, Tarja, Leave's Eye…
http://www.epica.nl/
https://www.facebook.com/epica
https://www.youtube.com/watch?v=D_QLQHkj1XU

VUUR (Holandia) progresywny metal:
A jednak doskonale znaną w Polsce Anneke van Giersbergen ciągnie do metalu! Lata po tym, jak odeszła z The Gathering, postanowiła ponownie stworzyć mocniejsze dźwięki i w 2016 roku powołała do życia zespół VUUR. Nazwa zespołu znaczy "ogień". Anneke pomagają go rozpalać znakomici metalowi spece z Kraju Tulipanów i nie tylko. Bębni Ed Warby, w CV mający nazwy Hail Of Bullets, Ayreon, Gorefest, na gitarach grają Jord Otto (My Propane, eks-ReVamp) i Ferry Duijsens, struny gitary basowej szarpie Johan van Stratum (eks-Stream Of Passion), a drugi głos należy do jego koleżanki z nieistniejącej już kapeli, Meksykanki Marceli Bovio.
Anneke zapowiada, że VUUR to reprezentacja jej metalowych fascynacji, a te obracają się w ostatnich latach głównie wokół metalu epickiego i progresywnego. Holenderka zapowiada, że na pierwszej płycie kapeli, która ukaże się jesienią 2017 roku, fani znajdą melancholię znaną z The Gathering i elementy tego, co nagrała z The Gentle Storm Arjena Lucassena. Będzie też coś mrocznego, folkowego, na pewno ciepłego i zdecydowanie ciężkiego. Na koncercie z kolei możecie się spodziewać kawałków The Gathering oraz tego, co Anneke nagrała z zespołem Devina Townsenda.
Sprawdź, jeśli lubisz: The Gathering, Ayreon, The Gentle Storm, Devin Townsend…
http://www.vuur.band/
https://www.facebook.com/vuurband
https://www.youtube.com/watch?v=xtrkfkTM3Wk

MYRATH (Francja/Tunezja) symfoniczny metal z orientalnymi wpływami:
Mająca korzenie francusko-tunezyjskie formacja Myrath (co po arabsku znaczy "dziedzictwo") łączy w swojej muzyce klasyczny heavy metal, jego bardziej epicką, symfoniczną odmianę oraz tradycyjne dźwięki z basenu Morza Śródziemnego. Kapela istnieje ponad 10 lat i w tym czasie popełniła cztery płyty długogrające. Ostatnią z nich jest wydana w 2016 roku "Legacy". Warto wspomnieć, że panowie z Myrath mają w biografii wymieniony fakt supportowania samego Roberta Planta. Scenę dzielili także z Dream Theater, HIM, W.A.S.P., bliskim im stylistycznie Orphand Land, Symphony X, Tarją Turunen i jej zespołem oraz byli zapraszani na imprezy kalibru ProgPowerUSA. Twórczość kapeli to interesujące połączenie świata metalu ze światem muzyki arabskiej.
Sprawdź, jeśli lubisz: Orphaned Land, Kamelot, Symphony X, Adagio…
http://www.myrath.com/
https://www.facebook.com/myrathband
https://www.youtube.com/watch?v=CnFtZZp7f-c

Zagrają:
EPICA (Holandia) symfoniczny metal
+
Vuur (Holandia) progresywny metal
Myrath (Francja/Tunezja) symfoniczny metal z orientalnymi wpływami

Kiedy: 9 listopada (czwartek) 2017
Gdzie: Kraków @ Studio, ul. Budryka 4

Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Oraz:
Ticketpro
Eventim

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod