Juwenalia AGH 2017: Fisz Emade Tworzywo, Łona i Webber, L.U.C & Rebel Babel Ensemble & ORAGH (PLAŻA AGH, Korty Tenisowe na MS AGH, ul. Rostafińskiego)

12 maj / 18:00

DODATKOWE INFORMACJE

Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

studencki - 10 zł (kwiecień) / 15 zł (maj);
normalne - 30 zł (kwiecień) / 40 zł (maj).

- Biuro Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH (ul. Reymonta 13A)
- Klub Gwarek (Ul. Reymonta 17)
- Klub Filutek (Ul. Rostafińskiego 10)

ONLINE dostępne w systemach ticketpro.pl i eBilet.pl:

http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1841420-juwenalia-agh-fisz-emade-tworzywo.html
https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=119785

Oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów (np. sieć sklepów Empik, Saturn, Media Markt).

Fisz Emade Tworzywo:FiszEmade Tworzywo - to duet braci Waglewskich, który przez lata przyzwyczajał fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się by wszystkie ich produkcje łączyła wysoka jakość i zaangażowanie. Ich ostatni album pt. „Mamut” był tego najlepszym przykładem. Przyniósł artystom złotą płytę oraz Fryderyka w kategorii Album roku elektronika / indie / alternatywa. Gazeta Wyborcza uznała krążek za najlepsze polskie wydawnictwo 2014 roku, a single „Pył” oraz „Ślady” utrzymywały się przez wiele tygodni na szczycie Listy Przebojów Radiowej Trójki.
W październiku ubiegłego roku premierę miał kolejny album pt. „Drony”, z którego pochodzą single ,,Telefon'' i ,,Biegnij Dalej Sam''.

******

Łona i Webber:
Nowy album Łony i Webbera to prawdopodobnie jeden z ważniejszych muzycznych akcentów roku i niewątpliwie najlepsza z dotychczasowych płyt duetu. Nawiasem mówiąc osiągnęła już status Złotej Płyty, zaś singlowy Błąd zebrał ponad 4 miliony wyświetleń w sieci. To doskonały moment, by w końcu ruszyć w trasę. Najlepiej, zabierając ze sobą zgraję muzyków.

Ci dwaj mają tradycję - co kilka lat powracać w wielkim stylu. Nie inaczej było w przypadku najnowszej płyty, która pojawiła się po długim okresie względnej ciszy, błyskawicznie zyskując uznanie fanów. Na Nawiasem mówiąc Łona znów po mistrzowsku czerpie z bogactwa polszczyzny, opisując sprawy uniwersalne przez pryzmat swojego pokolenia, które od poprzedniego albumu zmieniło nieco punkt siedzenia. Webber brawurowo podpiera się elektroniką, wykorzystuje żywe instrumenty i choć nie ściga się z trendami, przekonuje, że wie, co w muzyce piszczy, stuka, klekocze i powarkuje. Tu nie ma przypadkowych dźwięków, zaś współpraca między raperem i producentem jest podręcznikową definicją twórczej chemii.

Tak jak Nawiasem mówiąc daleko do typowej hip-hopowej płyty, tak i koncertowa formuła szczecinian odbiega od klasycznego rapowego widowiska. Zamiast wyeksploatowanego schematu "raper i dj" dostajemy bowiem Łonę i Webber'a w rozbudowanej formie, z muzykami z projektu The Pimps, która stanowi zupełnie inną muzyczną opowieść.

Na koncercie będzie można usłyszeć przede wszystkim materiał z Nawiasem mówiąc - również te utwory, które dotąd nie były wykonywane na żywo. Poza tym nie zabraknie starszych kawałków w nowych aranżacjach.

******

L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE & Orkiestra Reprezentacyjna AGH:
REBELBABEL ENSEMBLE to międzynarodowy, nieograniczony Big Band łączący muzyków, raperów i kompozytorów z różnych regionów Europy w celu kreowania dialogu, pojednania i przekraczania barier kulturowo-językowych, a także wyprowadzania muzyki do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Ideą projektu jest prezentowanie indywidualności brzmieniowych i językowych Europy poprzez międzynarodowe spotkania, a także łączenie świata zawodowców i amatorów w formie koncertów, happaningów i flesz mobów.

Podczas Juwenaliów AGH L.U.C razem z REBEL BABEL ENSEMBLE wystąpią przy akompaniamencie naszej Orkiestry reprezentacyjnej AGH.