LAO CHE [support: SMOKING BARRELZ]

05 mar / 20:00

DODATKOWE INFORMACJE

Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

4 marca 2015 roku ukazał się nowy album grupy zatytułowany "Dzieciom". Rok po tym wydarzeniu, 5 marca 2016 roku, Lao Che powróci do Krakowa i do Klubu Studio!

Choć tytuł płyty nawiązuje do Brzechwy i jego "Brzechwa dzieciom", to nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.

Produkcją albumu zajął się Piotr "Emade" Waglewski, zaś gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Miwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala (m.in. Mitch & Mitch, Kwadrofonik).

Każda wcześniejsza płyta grupy zdobywała ogromne uznanie u fanów i krytyków muzycznych. Lao Che jest jednym z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce. Zespół koncertował na praktycznie wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce, a także na scenach w Niemczech, Czechach, na Litwie oraz w Anglii, Irlandii i Irlandii Północnej. Lao Che to coś więcej niż tylko świetna i niepowtarzalna muzyka, która łączy w sobie naleciałości rożnych gatunków muzycznych: rocka, elektroniki, funku czy hip hopu. To również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego.

Za sprawą płyty "Powstanie Warszawskie" zespół został nagrodzony min. przez Gazetę Wyborczą jako Wydarzenie Muzyczne nr 1 w muzyce z 2005 roku, słuchacze radiowej "Trójki" uznali "Powstanie..." Albumem roku. We wrześniu 2008 roku za płytę "Gospel" zespół otrzymał od radiowej Trójki nagrodę "Mateusza 2008" uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce. W grudniu 2008 zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego -"Na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej" W sierpniu 2010 zespól otrzymał Nagrody m. st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki. We wrześniu 2010 teledysk do utworu "Życie jest jak tramwaj" zdobył nagrodę za najlepszą animacje na Festiwalu Filmów Yach w Gdyni. W roku 2011 zespól odbył wspólną trasę koncertową z zespołem Czesław Śpiewa, która okazała się ogromnym sukcesem. W 7 koncertach wzięło udział ponad 8 tysięcy publiczności. Ponadto zespól Lao Che został zaproszony do udziału w trasie koncertowej "Męskie Granie", wspólnie z Voo Voo, Lechem Janerka, Leszkiem Możdżerem i innymi Artystami.

***

Smoking Barrelz - minimalizm w najczystszej postaci. Grają rocka na 4/4, przeważnie na zjeździe. Ich motto które czasem jest ich przekleństwem to "mniej możliwości, więcej kreatywności". Cenią sobie niezwykle wysoko groove, artykulację i dynamikę. Ten klawy duet wyruszył właśnie z krainy czarów by promować swój świeży debiutancki album zatytułowany "Na zjeździe".

Cały album "Na zjeździe" do odsłuchania:
www.youtube.com/watch?v=zh1C1l71mpg

Zespół tworzą:
Patryk Pater - muzyk z wieloletnim doświadczeniem, inicjator całego przedsięwzięcia;
Piotr Wykurz - znany nie tylko na krakowskim podwórku perkusista działający także w zespole Clock Machine, z którym to miał okazję zagrać na największych festiwalach w Polsce: Orange Warsaw, Przystanek Woodstock, Seven Festival, FAMA.