2. STAND-UPOWY DZIEŃ KOBIET

09 mar / 20:00

DODATKOWE INFORMACJE

Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

Katarzyna Piasecka

Po ogromnym sukcesie Stand-upowego Dnia Kobiet, święto kobiecego stand-upu po raz drugi zagości w Krakowie! 9 marca 2016 roku na scenie Klubu Studio wystąpią najciekawsze polskie stand-uperki. Różnią się prawie wszystkim: temperamentem, poglądami, długością włosów. Wszystkie zabawne, inteligentne, bezczelne i piękne. Stand-upowy Dzień Kobiet to unikatowy wieczór na skalę ogólnopolską, którego nie można przegapić! Wystąpią: Katarzyna Piasecka, Ewa Błachnio, Agata Biłas, Wiolka Walaszczyk i Ewa Stasiewicz. Całość poprowadzi Iza Kała.

Impreza potrwa około 120 minut.

Program przeznaczony będzie wyłącznie dla widzów dorosłych!

***

Katarzyna Piasecka – królowa stand-upu w Polsce. Od lat na scenie. Jak nikt inny radzi sobie z widownią. Żywy, emocjonalny kontakt z publicznością to jej znak rozpoznawczy. Obok tego oferuje niezmiernie interesujące spostrzeżenia w kwestiach obyczajowych i różnic między kobietami a mężczyznami.

***

Ewa Błachnio - aktorka kabaretowa (kabaret Limo) i dramatyczna. Z radością zaprasza na spektakle teatralne z jej udziałem, m.in.: „…I zawsze przy mnie stój” (sztuka na wynos w Krakowie), „O co biega?” (CK w Gdyni), spektakle muzyczne, które współtworzy z zespołem „Muzikanty”, jak i na fale RM FM, w którym co weekend można posłuchać jej w audycji „Poliż temat”. Prywatnie dumna posiadaczka Harleya Davidsona, a od 2103 roku podpora Reprezentacji Artystów Polskich w Hokeja.

***

Agata Biłas – autorka, aktorka kabaretowa, członkini Impro Kolektywu Przyjezdni. Z kabaretem Stado Umtata zdobywała nagrody na czołowych festiwalach satyrycznych. Lubi znajdować absurdy w codzienności. Nie stroni od tematów damsko-męskich.

***

Wiolka Walaszczyk – charyzmatyczna, energetyczna, impulsywna. Bardzo wyrazista osobowość, do tego mocny, dosadny humor plasują ją w czołówce rodzimego stand-upu. Odnajduje się głównie w tematyce osobistej, dzieli się spostrzeżeniami kobiety z dwudziestokilkuletnim bagażem doświadczeń.

***

Ewa Stasiewicz – człowiek sprzeczność. Niby kobieta, a z jajami, niby z doświadczeniem, a wiele rzeczy ją ominęło, niby kręci filmiki, ale mówi prawdę. Występowała przed ludźmi i Internetem. I nie wyszli. Na Youtube ma swój kanał. W stand –upie nowa, a śmieszna, jak stara!

***

Iza Kała – aktorka, stand uperka, one woman showka, konferansjerka, improwizatorka. Wrocławianka po Łódzkiej Szkole Filmowej, obecnie przeprowadzona z Warszawy do Krakowa. Założycielka projektu Same Baby, pomysłodawczyni Stand-upowego Dnia Kobiet. Ma kota, który zachowuje się jak pies.