klubstudio - UDA / Muzyka na żywo do filmów o Kreciku / Antrakty na lato

UDA / Muzyka na żywo do filmów o Kreciku / Antrakty na lato

17.09.2020 / czw. / 21:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Uda
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA
Oświadczenie

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Razem z Uda zapraszamy na projekcje trzech filmów niemych o Kreciku: "Krecik lekarzem" (1987), "Krecik w mieście" (1982), "Krecik we śnie" (1984)

"Krecik lekarzem" (1987) - myszka, przyjaciółka Krecika, jest chora. Może ją leczyć tylko kwiat o nazwie Matricaria chamomilla. Krecik szuka go bez powodzenia po całym świecie. "Krecik w mieście" (1982) - krecik z przyjaciółmi: Zajączkiem i Jeżem, bawią się w lesie. Sielskie życie kończy się, gdy las zostaje wycięty, a na jego miejscu ludzie budują miasto. Mimo, że władze starają się wynagrodzić ich utratę naturalnego środowiska. Przyjaciele nie chcą mieszkać w betonowej metropolii. "Krecik we śnie" (1984) - pewien pan zasnął i przyśniła mu się katastrofa energetyczna. W jego śnie nie było prądu, a na stacji benzynowej nie było paliwa. Krecik pomógł temu Panu rozpalić ogień, gdyż nastała zima - i nie tylko.

Wydarzenie odbędzie się w nowo zaaranżowanej przestrzeni Klubu Studio, przygotowanej specjalnie na Antrakty na lato ❤️


Uda to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich zespołów. Energicznie eksplorują różne zaułki muzyki, od fusion, przez rocka, psychodelię, aż po metal. Instrumentalne trio nie zatrzymuje się i nie bierze jeńców. Uda były na Księżycu i z powrotem, ląd, który odkryły, nazwały "brutal fusion", a co na nim widziały i co słyszały – chętnie opowiedzą. Usiądź wygodnie, zapnij pasy.

UDA mają na koncie trzy płyty studyjne oraz jedną koncertową:

„Hurtownia przebiśniegów” (2010) „Witaj pokarmie” (2011) „Łowy kraby” (2013) „Live at Alchemia” (2016, www.youtube.com/watch?v=7YGKEnL_Qps)

oraz udźwiękawiał również na żywo filmy nieme, takie jak: "Generał" (reż. Buster Keaton, 1926) "Październik" (reż. Sergiej Eisenstein, 1928) "Nieme kino" (reż. Mel Brooks, 1976) "Haxan" (reż. B. Christensen, 1922) "Back To God's Country" (reż. D. Hartford, 1919) "Furman śmierci" (reż. V. Sjöström, 1921) "Nosferatu - symfonia grozy" (reż. W. Murnau, 1922) "Fantazja" (reż. James Algar, 1940)

UDA to: Łukasz Krzywicki (gitara) Jakub Sieńczyk (bas) Jan Kiedrzyński (perkusja)