klubstudio - Paweł Orkisz " Orkiszowe pieśni pogodne" / Antrakty

Paweł Orkisz " Orkiszowe pieśni pogodne" / Antrakty

19.12.2020 / sob. / 19:30

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Paweł Orkisz
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA
Oświadczenie

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

W przedświąteczną sobotę, 19 grudnia 2020 na scenie klubu Studio na Miasteczku usłyszymy koncert Pawła Orkisza pt. "Orkiszowe pieśni pogodne" - pogodne, ciepłe i optymistyczne, a przede wszystkim całkowicie autorskie ballady. Będą to wspomnienia z letnich wypraw i spotkań, nowe i starsze, które zostaną zarejestrowane na nowej płycie Autora. 
Na scenie nasz krakowski Bard spróbuje zapewne zaprosić do wspólnego śpiewania bardzo melodyjnych piosenek i pieśni, zaaranżowanych na zespół w składzie:

Paweł Orkisz - gitara, śpiew 

Zygmunt Golonka - piano

Michał Rapka - kontrabas.

Pojawią się też na pewno ozdobniki i muzycy gościnni, ale teraz jeszcze za wcześnie o tym pisać. 
Orkisz dużo tłumaczy i chętnie śpiewa pieśni znanych i nieznanych bardów zagranicznych, ale od pewnego czasu chętniej na estradzie wykonuje własne utwory. Będę wśród nich 3 ballady kolędowe: Kolęda Wołu, Kolęda Dobrego Klimatu i Kolęda Dzikich Serc.
Paweł Orkisz - trzyma się z dala od głównych nurtów piosenki literackiej, wyznaczanych w Krakowie przez Studencki Festiwal Piosenki i Piwnicę pod Baranami. Zbudował własny świat ciepłych i pozytywnych pieśni i wierszy. Zaczynał od klubów studenckich Krakowa i nurtu piosenek turystycznych, ale później bliższe mu były nastrojowe ballady i romantyczne klimaty. 
Od ponad 35 lat śpiewa także polskie tłumaczenia - głównie własne - pieśni największych bardów naszych czasów (Okudżawa, Cohen, Wysocki, Nohavica, Brassens).