Kolejne Otwarcie #32: K-Essence

klubstudio - Kolejne Otwarcie #32: K-Essence

25.09.2021 / sob. / 20:00


Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Zapraszamy na Kolejne Otwarcie #32 - tym razem zaprezentuje się fenomenalne trio: K-Essence! "K-essence tworzy atmosferę podobną do obecnej u Nicka Cave'a, Petera Murphy'ego, Marka Lanegana czy wczesnego Bowiego, ale sięga po bezkompromisowy rock balansujący pomiędzy melancholijną psychodelią a mrocznym gotykiem."

Człowiekiem, który stoi a K-essence jest Bartosz Księżyk, były wokalista indie rockowego NeLL i producent. Debiut K-essence Prince of Pawns został wydany w 2014 nakładem Requiem Records i w całości crowdfundowany przez fanów na Megatotal.pl. Klip do singla Prince of Pawns otrzymał nagrodę za Najlepszy Wideoklip na Dniu Filmowca 2014. Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a krytycy chwalili Księżyka za “[...]wszechstronność” and “[...]zdolność pisania piosenek w klasycznym stylu".

W 2018 K-essence wypuszcza wideo do drugiego singla z tej płyty This Party Isn’t Over zrealizowanego w Kaliforni i Arizonie. W lutym 2019 Kayax wydaje singiel K-essence "Bengal Tiger", artysta gra serię koncertów w Niemczech i Austrii przed Ian Paice & Purperndicular. K-essence kończy rok fantastycznym występem na żywo w Mam Talent. Od ogloszenia lockdownu artysta co czwartek gra na żywo i rozmawia ze swoimi fanami na facebooku w swoim programie LiveFromStudio, gdzie 30. lipca premierę ma też najnowsza płyta UNISON, która została wybrana m.in. Płytą Tygodnia w Radio Bielelfeld. W grudniu 2020 ukazuje się kolejna płyta EssentialCovers. Nagrana na żywo i sfilmowana w ChCK, płyta zawiera 9 utworów, które w istotny sposób towarzyszyły K-ESSENCE w czasie nagrywania Unison. Skład: Bartosz Księżyk - voc. gitara, piano Tymoteusz Willner - gitara Łukasz Willner - perkusja

GALERIA


WIDEO