KLUB STUDIO - Modernizacja Klubu

Etapy Modernizacji

W 2013 roku, dzięki decyzji Rektora AGH, prof. Tadeusza Słomki, kompleks ACK Klub Studio został poddany gruntownej, wieloetapowej modernizacji.

ETAP I (2014)

Kotłownia AGH
Studio Muzyczne Kotłownia

W 2014 roku zostało oddane do użytku profesjonalne studio muzyczne, stanowiące pierwszy etap modernizacji kompleksu. Studio Muzyczne Kotłownia powstało w miejscu dawnej kotłowni, zasilającej w energię pobliskie budynki Miasteczka Studenckiego AGH. Obecnie stanowi miejsce prób dla Chóru i Orkiestry Smyczkowej AGH Con Fuoco oraz Orkiestry Reprezentacyjnej AGH. Dzięki doskonałym właściwościom technicznym, służy studentom Inżynierii Akustycznej do realizacji zajęć dydaktycznych i badań oraz do profesjonalnych sesji nagraniowych dla zawodowych muzyków. W trakcie pierwszych 3 lat istnienia, w Kotłowni: Orkiestra Reprezentacyjna AGH oraz Chór i Orkiestra Smyczkowa AGH Con Fuoco spędzili około 5000 godzin na próbach, warsztatach, zgrupowaniach i nagraniach, odbyło się ponad 1000 godzin zajęć dydaktycznych dla studentów Inżynierii Akustycznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, zrealizowano wspólne przedsięwzięcia z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Teatrem STU, Teatrem Nowym w Krakowie oraz Telewizją Polską. Odbyło się ponad 600 godzin sesji nagraniowych zawodowych artystów, w tym: Sławomir Berny, zespoł Vorbire Maestra, Paweł Domagała, Duet Paweł Harańczyk - Łukasz Marek, Susanna Jara, Jakub Żytecki, Amusing Companions, Jorgos Skolias, Adam Drzewiecki, Fabryka Zabawek, Madame Jean-Pierre, Fortet, KlezzJezz, Gosia Zuber Quartet, Dominik Bieńczycki, Workaholics, projekt S.H.A, Sekcja Muzyczna Kuźni Kołłątajowskiej Prawdziwych Mężczyzn oraz Apple Bells.
Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia

ETAP II (2017)

Klub Studio w liczbach:
powierzchnia: ponad 4 000 m2;
kubatura: ponad 21 000 m3;
liczba miejsc dla publiczności na balkonie: ponad 150;
liczba miejsc dla publiczności na trybunie: ponad 190;
liczba miejsc dla publiczności ogółem: ponad 1 500.
Rozbudowa Klubu Studio

W 2014 roku ogólnodostępny konkurs na rozbudowę i przebudowę obiektu Klubu wygrała pracownia JASA (obecnie ASA) STOŻEK ARCHITEKCI. Powstał projekt najnowocześniejszego obiektu kultury tego typu w Polsce. Pokryta cortenową stalą i zarośnięta zielonymi pnączami struktura, kryje serce całego zamierzenia: wielofunkcyjną salę o doskonałej akustyce i rozbudowanej mechanice sceny (możliwe przedstawienia teatralna). Wielkoprzestrzenne hole umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie obiektu i tworzą bazę dla różnego rodzaju kreatywnych działań. Całość uzupełniają biura, szatnie, zaplecze sceniczne, sanitariaty, magazyny. W budynku mieścić się będzie również browar z dedykowaną mu restauracją i pubem. Autorem projektu jest Architekt Jerzy Stożek a konstruktorem, który scalił pozostawioną ze starego obiektu stalową konstrukcję z nową żelbetową skorupą Wojciech Mucha.

Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio

ETAP III (2018)

Wyposażenie: Część 1 – Elektroakustyka i technika sceniczna

UE

Inwestycja „Wzbogacenie oferty kulturalnej Akademickiego Centrum Kultury „Klub Studio” poprzez zakup nowoczesnego systemu elektroakustycznego”, została wybrana do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Opracowana konfiguracja systemu elektroakustycznego umożliwi wdrożenie innowacyjnej metody wyrównywania charakterystyki częstotliwościowej, w funkcji ustawienia kątów elementów grona głośnikowego sterowanych procesorem umieszonym we wzmacniaczu mocy, pozwalającej na osiągnięcie jednorodnego efektu akustycznego dla wszystkich odbiorców w sali widowiskowej, nienależnie od miejsca odsłuchu. Wraz z komplementarnym wyposażeniem w oświetlenie i technikę sceny, Klub Studio stanie się nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem spełniającym najwyższe, światowe wymagania dotyczące produkcji widowisk scenicznych.

ETAP IV (2019)

Browar w Klubie Studio
Mini-browar restauracyjny

Z okazji 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w Klubie Studio uruchomiono mini-browaru restauracyjny, który pozwolił na warzenie piwa na miejscu, przy użyciu najlepszych dostępnych technologii, ze starannie wyselekcjonowanych słodów. Przy współpracy ze środowiskiem akademickim, dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii browar stanie się unikalnym miejscem do prowadzenia prac badawczych i rozwojowych, pozwalających na zwiększenie zasobów wiedzy i sposobów jej stosowania. Po więcej informacji zapraszamy na www.bgh.com.pl
BGH Browar Górniczo-Hutniczy BGH Browar Górniczo-Hutniczy BGH Browar Górniczo-Hutniczy BGH Browar Górniczo-Hutniczy BGH Browar Górniczo-Hutniczy BGH Browar Górniczo-Hutniczy

ETAP V (2020)

Gastronomia w Klubie Studio
Wyposażenie: Część 2 – Mała Gastronomia

W obiekcie została uruchomiona mała pizzeria, która uzupełnia ofertę gastronomiczną klubu. Dzięki zastosowanym technologiom może łatwo obsłużyć gości w trakcie największych wydarzeń realizowanych w Klubie Studio.
Pełne menu Klubu Studio (wraz z możliwością złożenia zamówienia online) można znaleźć w zakładce Gastronomia
Pizza Klub Studio Pizza Klub Studio Pizza Klub Studio