Etapy Modernizacji

W 2013 roku, dzięki decyzji Rektora AGH, prof. Tadeusza Słomki, kompleks ACK Klub Studio został poddany gruntownej, wieloetapowej modernizacji.

ETAP I (2014) - Studio Muzyczne Kotłownia

W 2014 roku zostało oddane do użytku profesjonalne studio muzyczne, stanowiące pierwszy etap modernizacji kompleksu. Studio Muzyczne Kotłownia powstało w miejscu dawnej kotłowni, zasilającej w energię pobliskie budynki Miasteczka Studenckiego AGH. Obecnie stanowi miejsce prób dla Chóru i Orkiestry Smyczkowej AGH Con Fuoco oraz Orkiestry Reprezentacyjnej AGH. Dzięki doskonałym właściwościom technicznym, służy studentom Inżynierii Akustycznej do realizacji zajęć dydaktycznych i badań oraz do profesjonalnych sesji nagraniowych dla zawodowych muzyków. W trakcie pierwszych 3 lat istnienia, w Kotłowni: Orkiestra Reprezentacyjna AGH oraz Chór i Orkiestra Smyczkowa AGH Con Fuoco spędzili około 5000 godzin na próbach, warsztatach, zgrupowaniach i nagraniach, odbyło się ponad 1000 godzin zajęć dydaktycznych dla studentów Inżynierii Akustycznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, zrealizowano wspólne przedsięwzięcia z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Teatrem STU, Teatrem Nowym w Krakowie oraz Telewizją Polską. Odbyło się ponad 600 godzin sesji nagraniowych zawodowych artystów, w tym: Sławomir Berny, zespoł Vorbire Maestra, Paweł Domagała, Duet Paweł Harańczyk - Łukasz Marek, Susanna Jara, Jakub Żytecki, Amusing Companions, Jorgos Skolias, Adam Drzewiecki, Fabryka Zabawek, Madame Jean-Pierre, Fortet, KlezzJezz, Gosia Zuber Quartet, Dominik Bieńczycki, Workaholics, projekt S.H.A, Sekcja Muzyczna Kuźni Kołłątajowskiej Prawdziwych Mężczyzn oraz Apple Bells.
Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia Studio Muzyczne Kotłownia
ETAP II (2017) - Rozbudowa Klubu Studio

W 2014 roku ogólnodostępny konkurs na rozbudowę i przebudowę obiektu Klubu wygrała pracownia JASA (obecnie ASA) STOŻEK ARCHITEKCI. Powstał projekt najnowocześniejszego obiektu kultury tego typu w Polsce. Pokryta cortenową stalą i zarośnięta zielonymi pnączami struktura, kryje serce całego zamierzenia: wielofunkcyjną salę o doskonałej akustyce i rozbudowanej mechanice sceny (możliwe przedstawienia teatralna). Wielkoprzestrzenne hole umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie obiektu i tworzą bazę dla różnego rodzaju kreatywnych działań. Całość uzupełniają biura, szatnie, zaplecze sceniczne, sanitariaty, magazyny. W budynku mieścić się będzie również browar z dedykowaną mu restauracją i pubem. Autorem projektu jest Architekt Jerzy Stożek a konstruktorem, który scalił pozostawioną ze starego obiektu stalową konstrukcję z nową żelbetową skorupą Wojciech Mucha.

Klub Studio w liczbach:
powierzchnia: ponad 4 000 m2;
kubatura: ponad 21 000 m3;
liczba miejsc dla publiczności na balkonie: ponad 150;
liczba miejsc dla publiczności na trybunie: ponad 190;
liczba miejsc dla publiczności ogółem: ponad 1 500.
Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio Remont Klubu Studio
ETAP III (2018) - Wyposażenie: Część 1 – Elektroakustyka i technika sceniczna

Inwestycja „Wzbogacenie oferty kulturalnej Akademickiego Centrum Kultury „Klub Studio” poprzez zakup nowoczesnego systemu elektroakustycznego”, została wybrana do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Opracowana konfiguracja systemu elektroakustycznego umożliwi wdrożenie innowacyjnej metody wyrównywania charakterystyki częstotliwościowej, w funkcji ustawienia kątów elementów grona głośnikowego sterowanych procesorem umieszonym we wzmacniaczu mocy, pozwalającej na osiągnięcie jednorodnego efektu akustycznego dla wszystkich odbiorców w sali widowiskowej, nienależnie od miejsca odsłuchu. Wraz z komplementarnym wyposażeniem w oświetlenie i technikę sceny, Klub Studio stanie się nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem spełniającym najwyższe, światowe wymagania dotyczące produkcji widowisk scenicznych.
UE
ETAP IV (2018) - Wyposażenie: Część 2 – Wnętrza, pub i restauracja

W obiekcie zostanie uruchomiona restauracja z nowoczesnym sprzętem gastronomicznym, który obok Oliwki - Kuchni Włoskiej oraz Polany - Kuchni Słowiańskiej uzupełni ofertę gastronomiczną o dania idealnie komponującej się z warzonymi na miejscu produktami sztuki piwowarskiej. W Klubie zostanie uruchomiony również wielofunkcyjny pub sportowy, dla miłośników czynnego i biernego uczestnictwa w różnorodnych rozgrywkach. Klub ponadto zostanie wyposażany w zaprojektowane meble, dedykowane dzieła sztuki oraz miejsca wystawiennicze.
ETAP V (2019) - Mini-browar restauracyjny

Z okazji 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Klub Studio planuje uruchomienie mini-browaru restauracyjnego, który pozwoli na warzenie piwa na miejscu, przy użyciu najlepszych dostępnych technologii, ze starannie wyselekcjonowanych słodów. Przy współpracy ze środowiskiem akademickim, dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii browar będzie mógł stać się unikalnym miejscem do prowadzenia prac badawczych i rozwojowych, pozwalających na zwiększenie zasobów wiedzy i sposobów jej stosowania. Zapraszamy do śledzenia strony www.klubstudio.pl dla uzyskania dodatkowych informacji.