Klub Studio - Synestezje.subtelnie: Skubas i Mikromusic | Sonbird

Synestezje.subtelnie: Skubas i Mikromusic | Sonbird

7.12 / pt. / 19:30

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Skubas
Mikromusic Acoustic Trio
Sonbird
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

Synestezje. Subtelnie. to zupełnie wyjątkowy wieczór, z muzyką pełną łagodnych, poetyckich brzmień. Wieczór przygotowany specjalnie na festiwal, który w takiej formie i kształcie zdarzy się tylko "tu i teraz". 7 grudnia w Klubie Studio. Wieczór pełen muzycznych inspiracji, zadziwień, wzruszeń i niespodzianek.

SKUBAS - Autor być może najpiękniejszej polskiej piosenki miłosnej o… braku miłości. Wszedł w ciężkich, grunge’owych butach w Krainę Łagodności i uzyskał zupełnie nową jakość – muzykę ciężką od emocji, za to lekką dźwiękiem. Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, ze współpracy m.in. z Noviką, Envee i Smolikiem, wybił się na niepodległość wydanym w 2012 roku debiutem „Wilczełyko”. Na swojej drugiej płycie – „Brzasku” – SKUBAS to już artysta kompletny. Od czasu swojego debiutu SKUBAS zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach (Open’er, Orange Warsaw, Jarocin, Przystanek Woodstock, itp.) SKUBAS to również artysta, który chętnie bierze udział w koncertach-projektach specjalnych (m.in. Obywatel GC v.2.0, Męskie Granie Orkiestra, Europejski Stadion Kultury, itp.)

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na Youtube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2018. Na festiwalu zespół wystąpi w składzie Acoustic Trio. Natalia Grosiak - wokal Dawid Korbaczyński – gitara Robert Szydło – gitara basowa

Zespół SONBIRD tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Ich dotychczasowy dorobek sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego. Debiutancka płyta, nad którą właśnie trwają prace, zapewne wyniesie zespół wysoko. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem. Fani James czy Travis, ale też Myslovitz, na pewno docenią.

Tegoroczne lato koncertowe dla zespołu Sonbird okazało się bardzo gorące. Ich kalendarz przepełniony był letnimi festiwalami muzycznymi: OFF Festival, Open Stage w ramach Open'er Festival, Hej Fest, Songwriter Łódź Festival, Kraków Live Festival, Rock In Summer w Warszawie czy Męskir Granie we Wrocławiu.