Klub Zaścianek - Kodaline

Kodaline

15.10 / pon. / 19:00 / BRAMY: 18:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Kodaline
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Inny

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

14 października w Warszawie, a dzień później w Krakowie irlandzka formacja Kodaline zaprezentuje na żywo swój najnowszy materiał.

Blisko dwa lata temu Kodaline zagrali największy koncert w swojej historii. Wystąpili dla 20 tysięcy fanów zgromadzonych w dublińskim Marlay Park i tym samym podkreślili status jednego z najważniejszych irlandzkich zespołów ostatnich lat. Ich koncert w rodzinnym mieście stał się pewną cezurą – zamknął okres promocji drugiego albumu i pozwolił na rozpoczęcie prac nad kolejnym. Na przestrzeni ostatniego roku poznaliśmy dwa single, które najprawdopodobniej znajdą się na nadchodzącym albumie. Pierwszym utworem był wzruszający „Brother”, do którego teledysk na YouTube obejrzano ponad 15 milionów razy. Nowszą propozycją jest „Follow Your Fire”, od marca zdobywający coraz większą popularność. Nie sposób nie usłyszeć w nowych piosenkach kierunków, które wyznaczyła Kodaline współpraca z norweskim dj’em i producentem Kygo przy hicie „Raging”. Muzyka Kodaline nabrała elektronicznej mocy i brzmi bardzo przebojowo. Trzecia, jeszcze niezatytułowana płyta została nagrana z plejadą producentów – guru muzyki pop Waynem Hectorem, Jonnym Cofferem (Beyonce, Emeli Sande, Naughty Boy) i Two Inch Punch (Rag ‘n’ Bone Man, Sam Smith). Szczegóły jej premiery powinniśmy poznać wkrótce.

Debiutancki album Kodaline „In a Perfect World” ukazał się w 2013 roku i z miejsca pojawił się na szczycie irlandzkiej listy najchętniej kupowanych płyt, oraz na trzecim miejscu UK Top 40. Zespół zbudował również silną pozycję w USA i w Europie, o czym muzycy przekonali się grając wyprzedany koncert w jednym z warszawskich klubów oraz dwa występy festiwalowe gromadzące pod sceną tłum fanów. Drugi album Kodaline, „Coming Up for Air” ukazał się na początku 2015 roku i szybko powtórzył sukces debiutu. Latem 2016 roku ogromną popularnością cieszył się singiel „Raging” nagrany przez Kodaline wspólnie z norweskim producentem muzyki elektronicznej Kygo.

Bilety w sprzedaży od 28 maja, 12:00 na stronie AlterArt.

KONTAKT:

  • akredytacje – media@alterart.pl
  • sprawy organizacyjne – kontakt@alterart.pl
  • dot. zakupu biletu – (22) 122 80 99

Biuro Obsługi Klienta jest czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-15:00.