Wspieraj kulturę

Wspieraj kulturę

W wyniku rozwoju pandemii COVID19, cała branża kulturalna i rozrywkowa, a właściwie cały świat, znalazł się w obliczu bezprecedensowego, nieprzewidywalnego kryzysu. Artyści, jak i tysiące innych osób, które obsługują kulturę w ramach naczyń połączonych, znalazło się w beznadziejnej sytuacji.

"Zdrowemu ciału będzie potrzebny zdrowy duch." Dlatego Fundacja ACADEMICA podejmuje walkę. Chcemy utrzymać załogę oraz prowadzić działalność kulturalną. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby przetrwać.

Bierzemy udział w akcji #zamawiamlokalnie, podczas której przenieśliśmy restaurację Olwika do klubu Studio oraz przeorganizowaliśmy produkcję piw rzemieślniczych z Browaru Górniczo-Hutniczego na sprzedaż piwa butelkowego.

Od czerwca do lipca razem z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów AGH przenieśliśmy również działalność klubu Studio do sieci w projekcie #studiowsieci.

Aktualnie startujemy z nowym projektem - Antrakty na lato, który potrwa do połowy wrzesnia. W ramach cyklu przygotowaliśmy dla Was projekcje filmów niemych, slajdowiska, jak i wystawy i koncerty w nowo zaaranżowanej przestrzeni klubu Studio.

Więcej informacji o działaności Fundacji SiA Academica w ostatnich miesiącach: academica.org.pl/wspierajkulture/