DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Clannad
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Live Nation

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Zaplanowane na kwiecień oraz maj br koncerty Clannad zostają przełożone. Nowa daty koncertów to:

28 kwietnia 2020, klub Studio à 5 maja 2021, klub Studio

11 maja 2020 klub Studio à 6 Maja 2021, klub Studio
27 kwietnia 2020, klub Stodoła à 7 maja 2021, klub Stodola
12 maja 2020, klub Stodoła à 8 maja 2021, klub Stodoła
Zachowaj swój bilet, ponieważ będzie ważny na nową datę. Dziękujemy za wyrozumiałość i czekamy na spotkanie z Wami!

The Clannad shows which are currently scheduled for April and May, 2020 are being proactively rescheduled.

New dates:
April 28, 2020 - klub Studio à May 5, 2021 - klub Studio

May 11, 2020 - klub Studio à May 6, 2021 - klub Studio
April 27, 2020 - klub Stodoła à May 7, 2021 - klub Stodola -
May 12, 2020 - klub Stodoła à May 8, 2021 - klub Stodoła
Please hang on to your ticket as it will be valid for this new date. Thank you for your understanding and look forward to seeing you then!

Clannad (wywodzący się ze słowa „klan”, w języku greckim „rodzina”) został utworzony w 1970 roku przez rodzeństwo Moya, Ciarána i Pól Brennana oraz ich wujków Noela i Pádraiga Duggana (który niestety zmarł w 2016 roku). Niedługo później zespół liczył już 6 członków po tym jak dołączyła do niego Enyia Brennan, która w tamtym czasie odnosiła również sukcesy w karierze solowej. Wielokrotnie nagradzany zespół bez wątpienia zrobił więcej niż jakakolwiek inna grupa, aby przekazać irlandzką muzykę i język irlandzki światowej publiczności. Łącząc elementy tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bardziej współczesnego folku, new age i rocka stworzyli wyjątkowo unikalne i eteryczne brzmienie. Połączenie nostalgicznych melodii i hipnotyzującego wokalu jest ponadczasowe i jednocześnie przemawia do światowej publiczności w każdym wieku. Po minionej dekadzie, podczas której wydali pięć niezwykle wpływowych i przełomowych albumów, w 1982 roku Clannad zyskał większą rozpoznawalność po nagraniu ścieżki dźwiękowej do serialu telewizyjnego „Harry’s Game”, który poruszał problemy Irlandii Północnej. Utwór stał się komercyjnym sukcesem po wydaniu go w formie singla, osiągając 2. miejsce na liście najczęściej odtwarzanych utworów radiowych w Irlandii i 5. w Wielkiej Brytanii, otrzymał również nagrodę Ivor Novello oraz został wykorzystany w filmie Patriot Games. Jest to jedyny hit zaśpiewany w całości w języku irlandzkim.

Oprócz niesamowitych osiągnięć tej ponadczasowej piosenki, w 1984 roku Clannad zdobył nagrodę BAFTA w kategorii „Best Original Television Music” za ścieżkę dźwiękową z albumu „Legend” (stając się pierwszym irlandzkim zespołem, który zwyciężył w tej kategorii), na którym znalazła się muzyka wykorzystana później w serialu Robin Of Sherwood. W ciągu dwóch dziesięcioleci, zespół zdobył nagrodę Grammy („Najlepszy album New Age” za album „Landmarks” z 1999 roku), Billboard Music Award oraz nagrodę BBC 2 Folk Award (za całokształt twórczości).

Clannad współpracował z wieloma różnymi artystami, w tym Brucem Hornsby, Steve Perry, JD Souther, Paul Young i Duke Special, ale jak dotąd do najbardziej udanych kooperacji zaliczają współpracę z ich entuzjastycznym zwolennikiem i fanem, Bono z U2. Artysta ogłosił, że piosenkarka Moya jest „jednym z największych głosów jakie ludzkie ucho może doświadczyć”, Bono połączył swoje siły z zespołem w utworze, który nadaje tytuł nadchodzącemu wydawnictwu - In A Lifetime. Premiera zaplanowana została na 13 marca 2020 i ukaże się nakładem BMG. Album IN A LIFETIME zawiera niesamowite i ponadczasowe utwory Clannad, które ukazały się na 16 albumach studyjnych i stały się swego rodzaju dziedzictwem, które wpłynęło na pokolenie muzyków i artystów z Irlandii.

IN A LIFETIME to wieloformatowa, obejmująca cały dorobek artystyczny antologia, zawierająca utwory z 50-letniej kariery zespołu Clannad.