klubstudio - Diapositive / Antrakty

Diapositive / Antrakty

8.10.2020 / czw. / 20:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Diapositive
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA
Oświadczenie

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

Zespół Diapositive wystąpi na naszej Antraktowej scenie już 8 października!
Przygotujcie się na połączenie blues'a, rock'a oraz szczypty reggae i soul'u!

Koncert odbędzie się na scenie plenerowej Klubu Studio.
W przypadku złych warunków atmosferycznych - zostanie przeniesiony do nowo zaaranżowanej przestrzeni Klubu Studio, przygotowanej specjalnie na Antrakty na lato.

WSTĘP WOLNY


Diapositive
Jesteśmy pięciorgiem przyjaciół, których połączyła pasja do muzyki i od grudnia 2014 roku tworzymy zgrany zespół, tworzymy muzykę, teksty i gramy koncerty na polskich scenach :)
Od pierwszej wspólnej próby rozpoczęliśmy pracę nad autorskim repertuarem. Nasza muzyka to rock z elementami bluesa, funk, rock'n'roll. Nasze teksty piszemy o historiach zwykłych ludzi, życiu, przypadkowych sytuacjach, myślach, marzeniach i pragnieniach nie tylko naszych, ale też zasłyszanych gdzieś w ciągu dnia...
W 2017 wydaliśmy mini album (EPka) zawierająca 7 utworów - projekt zrealizowaliśmy dzięki akcji crowdfunding'owej. Nasze poczynania śledzą i opisują dziennikarze muzyczni (m.in. Top guitar, Twój blues, Muzyczne horyzonty, Brzoza muzyczna). Wzięliśmy udział w audycjach Jacka Kurka w RadioEm "Noc nie bez końca", audycji Radia Kraków u Antka Krupy. W 2018 roku mieliśmy przyjemność wystąpić na Bluesowej Barbórce w chorzowskiej Sztygarce. W 2019 wystąpiliśmy na "Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Blues 2019", na 12 Suwałki Blues Festival oraz na małej scenie 39 Rawa Blues Festival. Rozpoczęliśmy również koncertowanie w akustycznej wersji m.in. w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Obecnie jesteśmy o włos od wydania albumu oraz pierwszego teledysku - singla "Give me a ride".