Klub Zaścianek - Rock na Plaży: Lao Che, Cyrk Deriglasoff

Rock na Plaży: Lao Che, Cyrk Deriglasoff

18.05 / pt. / 18:00 / BRAMY: 17:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Lao Che
Cyrk Deriglasoff
Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn
DJ Antybiotyk
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Zespołu LAO CHE nie trzeba już nikomu przedstawiać. Absolutna koncertowa petarda, energia i żywioł.

Zespół aktualnie promuje nową płytę ”Wiedza o Społeczeństwie” Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr "Emade" Waglewski oraz Filip "Wieża" Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.


Cyrk Deriglasoff to nowy projekt Olafa Deriglasoffa – wokalisty i instrumentalisty, od ponad trzech dekad związanego ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Po latach poszukiwań w obrębie mocniejszych, rockowych brzmień Olaf powrócił do korzeni: grania melodyjnej, energetycznej muzyki z kpiarskim tekstem, która była znakiem firmowym jego pierwszego zespołu – Dzieci Kapitana Klossa. Cyrk Deriglasoff jest czołowym przedstawicielem stworzonego przez siebie stylu Wodewil Punk, czyli źli chłopcy śpiewają słodkie melodie. Ekscentryczna banda Deriglasoffa zorientowana jest na wspólną zabawę ze zdrową dozą szaleństwa. Grupa występuje w efektownym, sześcioosobowym składzie złożonym z muzykantów, znanych z wielu zespołów i projektów: Olaf Deriglasoff – wokal, bas (ex Pudelsi, Apteka, Yugoton, Homo Twist, Kazik, KNŻ, Kury), Tomek Kasiukiewicz – puzon (Artur Rojek, Mela Koteluk, Lech Janerka), Tomek Krawczyk – gitara (ex Zakopower, Mela Koteluk, Biscuit, Paprika Korps), Robert Kamalski – saksofon (Jazz Soul Quartet), Grzegorz Pastuszka – suzafon (Nervy, Dixie Tigers’s Band), Robert Rasz – perkusja (Mela Koteluk, Gaba Kulka, Rykarda Parasol).


SMKKPM

"Jesteśmy Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Nazwa stricte komercyjna, prosta, wpadająca w ucho i łatwa do zapamiętania. W skrócie: SMKKPM (facetom prościej zapamiętać krótkie rzeczy).

Mamy do świata pretensje, skargi, zażalenia i DYSTANS, bo niestety ze wszystkich możliwych ludzi urodziliśmy się akurat sobą. Jesteśmy trochę jak wypadek, w którym wóz cyrkowy zderzył się z samochodem nastolatków. A życie to dla nas basen, z którego ktoś wypuścił wodę, gdy my już przebraliśmy się w kąpielówki...

Serio, jesteśmy jedyną taką grupą muzyczną w POLSCE - kraju, w którym uwielbiamy występować. Podczas koncertów dużo mówimy, bo mamy Wam wiele do przekazania i szukamy podobieństw i cech wspólnych. To co łączy ludzi to najczęściej problemy ;)

Jesteśmy grubi, smutni i samotni. Czyli dokładnie tacy, jak Wy."