Klub Studio - Uroczyste Otwarcie Browaru // II Górniczo Hutniczy Festiwal Piwa // Dzień 2

Uroczyste Otwarcie Browaru // II Górniczo Hutniczy Festiwal Piwa // Dzień 2

25.01 / sob. / 15:00

DODATKOWE INFORMACJE

Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

W dniach 24-25 stycznia zapraszamy na II Górniczo-Hutniczy Festiwal piwa w ramach którego odbędzie się Uroczyste Otwarcie Browaru Górniczo-Hutniczego. Jest to jeden z elementów Jubileuszu 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Drugi dzień uroczystości ma otwartą formułę. Każdy zainteresowany zarówno funkcjonowaniem Browaru Górniczo-Hutniczego, jak i smakiem i jakością produktów będzie miał okazję zaspokoić swoją ciekawość. Do dyspozycji gości zostanie oddane piwo uwarzone w 4 stylach: Pils, Pszeniczne, Ale oraz Dunkel. Pils i Pszeniczne zostały przygotowane za pomocą tradycyjnych receptur. Piwo Ale zostało uwarzone wyłącznie z jego polskich odmian chmielu. Piwo Dunkel – czyli Ciemny Lager jest pierwszym piwem sezonowym i będzie dostępny tylko w ograniczonym czasie.

Dzięki zupełnie nowej, zaawansowanej technologicznie instalacji wyszynkowej piwo zostanie dostarczone do kufla prosto z tanka, a instalacja schłodzi zawartość aż do samego ujścia w kranie wyszynkowym, gwarantując idealną temperaturę podania. Na gości Browaru czeka prawie 10 000 litrów gotowego produktu. W trakcie tego dnia przewidziano wykłady o tematyce piwowarskiej oraz degustacje sensoryczne, przygotowane we współpracy z Uniwersytetem Rolniczym i Krakowską Szkołą Browarniczą prezentacje, spotkania z mistrzami piwowarstwa z Browar Okocim oraz zwiedzanie obiektu.

Do zobaczenia jest między innymi serce browaru – dziesięcio-hektolitrowa warzelnia pokryta otuliną miedzianą znajdująca się w części restauracyjnej oraz dziesięć dwudziesto-hektolitrowych zbiorników cylindryczno-stożkowych. W trakcie zwiedzania będzie można poznać niektóre sekrety Browaru Górniczo-Hutniczego. Oprócz piwa, w dniu otwarcia zadebiutuje również mały punkt gastronomiczny w Klubie Studio, oparty o nowoczesną instalację pieca przelotowego, oferujący sycącą pizzę w amerykańskim stylu.

Zapraszamy!