klubstudio - Nocny Kochanek "Trasa w Ciemność" + Bodzis

Nocny Kochanek "Trasa w Ciemność" + Bodzis

15.12 / niedz. / 19:00 / BRAMY: 18:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Nocny Kochanek
Bodzis
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Nocny Kochanek oraz Bodzis w Krakowie! Druga część "Trasy w Ciemność" to wycieczka po Polsce i Europie, promująca trzeci album zespołu Nocny Kochanek! Do zobaczenia! Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

"Randka w Ciemność" to trzeci studyjny album zespołu Nocny Kochanek. Grupa prezentuje kolejną porcję humoru w warstwie lirycznej, tym razem skupiając się głównie na relacjach damsko-męskich. Muzycznie, album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar. Autorem ilustracji jest ponownie Robert Adler. "Randka w Ciemność" to jego czwarta okładka wykonana dla zespołu.

Bodzis to zespół powstały niewątpliwie z inicjatywy Bogdana Ż. (nie)znanego szerszej publiczności jako Bodzis właśnie. Nie za gruby, nie za chudy. Nie za ładny, nie za brzydki... Taka też jest jego muzyka. Jest ona niczym nadchodząca płyta Guns'n'Roses - jeszcze nikt jej nie słyszał.