KLUB STUDIO - 2TM2,3 + Kartigan

2TM2,3 + Kartigan

klubstudio - 2TM2,3 + Kartigan

23.10.2010 / sob. / 20:00


Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


punkty sprzedaży biletów w Krakowie

2TM2,3 - polska grupa muzyczna grająca muzykę rockową z przesłaniem chrześcijańskim (współczesną muzykę chrześcijańską, CCM). Teksty zespołu w większości zostały zaczerpnięte z Biblii.
Nazwa zespołu pochodzi od fragmentu Pisma Św. i stanowi oznaczenie 3 wersu z 2 rozdziału drugiego listu św. Pawła do Tymoteusza ("Bierz udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa").

Zespół powstał w 1996 roku, w wyniku spotkania się muzyków polskiej sceny alternatywnej (Acid Drinkers, Flapjack, Armia, Houk), którzy odkryli w swoim życiu wartości chrześcijańskie. Teksty swoich utworów oparli właściwie wyłącznie na Biblii (sporadycznie też na tekstach Ojców Kościoła), wplatając często strofy w języku hebrajskim i aramejskim. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Od początku istnienia zespół jako supergrupa złożona z muzyków wykonujących w macierzystych grupach różne style muzyczne, tworzy w szerokim zakresie stylistycznym - od muzyki metalowej, przez hardcore punk, po reggae, folk rock, a nawet folk i elementy elektroniczne. Łagodniejsze brzmieniowo odmiany słychać szczególnie na akustycznych koncertach, często odbywających się w kościołach lub przykościelnych salkach. Płyta Pascha 2000 Tour składa się z elektronicznych remiksów poprzednio wydanych utworów. Z drugiej strony album 888 utrzymany w całości w konwencji hard rockowo-punkowej pokazał, iż grupa nie zerwała z ostrzejszym brzmieniem. Ostatnia płyta studyjna, dementi, jest utrzymana w stylistyce folkowej, bliskiej muzyce akustycznej.

Źródło:wikipedia.org

Zespół KARTIGAN powstał z inicjatywy Wojtka Hornego, klawiszowca formacji, takich jak "O.N.A." oraz "Chylińska". Na początku 2010 roku zaprosił do współpracy utalentowanych muzyków - Grzegorza Palkę (gitara), Ziemowita Rybarkiewicza (bębny, ex Delight) oraz Marka Tkocza (bas, ex Delight). W wyniku przeprowadzonego castingu do składu dołączył wokalista Jurand Wójcik, po czym zespół skupił się nad opracowaniem materiału na debiutancką płytę.

Opiekę producencką nad KARTIGAN sprawuje Jarosław Baran - doświadczony realizator dźwięku ze studia Firmy Producenckiej Gorycki & Sznyterman w Krakowie, gdzie został zarejestrowany materiał EP'ki. Jarek pracował przy produkcjach takich zespołów jak Avril Lavigne, Paradise Lost i Fear Factory.

Głównym założeniem ideowym zespołu jest tworzenie muzyki, która wykreuje nową jakość na polskiej scenie. Melodyjny rock z dużą domieszką nowoczesnej elektroniki, refleksyjne teksty oraz szczególna dbałość o jakość nagrań to główne cechy twórczości KARTIGAN.

Ciekawostką jest fakt, iż materiał powstaje wirtualnie, za pomocą nowoczesnych rozwiązań internetowych. Członkowie zespołu są rozsiani po całej Polsce i spotykają się na próbach dopiero po opracowaniu większej partii materiału.

Obecnie KARTIGAN zamyka pracę nad całością płyty i przygotowuje się do pierwszych koncertów, które odbędą się jesienią.

Więcej o zespole: www.kartigan.comwww.myspace.com/kartiganband

GALERIA