AMON AMARTH + CORONER + OBSCURE SPHINX

klubstudio - AMON AMARTH + CORONER + OBSCURE SPHINX

25.11.2011 / pt. / 19:00

Galeria zdjęć

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


SURTUR RISING TOUR

AMON AMARTH (Szwecja)
CORONER (Szwajcaria)
OBSCURE SPHINX (Warszawa)

Kraków “Studio” - 25.11.2011 (piątek)
start 19:00, wejście od 18:00.

Bilety kolekcjonerskie będą dostępne od połowy lipca w wybranych sklepach muzycznych. Bilety będą również dostępne w punktach sprzedaży sieci Ticketpro na terenie całej Polski.

AMON AMARTH – grupa muzyczna powstała w Szwecji w miejscowości Tumba w 1992 roku grająca melodic death metal. Nazwa grupy wywodzi się od tolkienowskiej Góry Przeznaczenia (w języku Sindarin: Amon Amarth). Zespół nawiązuje w swoich tekstach do mitologii skandynawskiej oraz podbojów Wikingów i ich walki.
Pierwotnie zespół nazywał się Scum. W 1988 roku, Scum wydał jedyne swoje demo. W 1992 roku nazwa grupy została zmieniona na Amon Amarth i już nigdy nie uległa zmianie. Zespół nagrywał dema i grał lokalne koncerty, dochodziło także do częstych zmian składu. W 1996 roku Pulverized Records wydał ich MCD Sorrow Throughout the Nine Worlds. Szwedzi szybko stali się rozpoznawalni w metalowym podziemiu, zyskali również kontrakt z renomowaną wytwórnią Metal Blade Records. W 1998 roku zostaje nagrany debiutancki album Once Sent from the Golden Hall. Szwedzi koncertują z takimi zespołami, jak Deicide, Six Feet Under, czy Brutal Truth. W tym samym roku perkusista Martin Lopez odchodzi od zespołu i dołącza do Opeth. Jego miejsce zajmuje Fredrik Andersson (wcześniej w A Canorous Quintet). To jak do tej pory ostatnia zmiana składu w szeregach death metalowców. Zespół nagrywa kolejne dwa albumy: The Avenger (1999) i The Crusher (2001). W przeciągu dwóch lat dzielących te wydawnictwa Amon Amarth koncertuje po Europie dzieląc scenę z takimi grupami jak Marduk, Vader, czy Morbid Angel. W 2002 roku wyruszają w trasę po USA. W tym samym roku wydana zostaje czwarta płyta Szwedów zatytułowana Versus the World. W ramach promocji zespół odbywa 3 trasy po Ameryce Północnej i 2 po Europie.W 2004 roku ukazuje się Fate of Norns. Zawiera on jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów grupy: "The Pursuit of Vikings", do którego powstał teledysk. Amon Amarth po raz kolejny rusza w trasę, promując album w Ameryce Północnej i Europie, odwiedzając także nowe miejsca jak Islandia, Polska, Chorwacja, Irlandia. Gra również na Wacken Open Air Festival. Rok później ukazuje się pierwsze DVD zespołu Wrath of the Norsemen, zawierające trzy płyty z pełnym zapisem pięciu koncertów. W 2006 roku Szwedzi nagrywają kolejny, szósty album studyjny, With Oden on Our Side. W listopadzie tego samego roku wraz z Wintersun i Týr koncertują po Europie, zaś w grudniu odbywają trasę po USA wraz z Children of Bodom, Sanctity i Gojira. W następnym roku również odbywają koncerty w Europie i Ameryce Północnej. W styczniu 2008 roku death metalowcy wyruszają w trasę po Australii i Nowej Zelandii. 12 lipca grają na Masters of Rock Festival w Czechach. W tym samym roku zostaje wydany Twilight of the Thunder God. Album zbiera bardzo dobre recenzje, zostaje również wybrany albumem miesiąca w kilku renomowanych gazetach, m.in. "Rock Hard" (Niemcy), czy "Metal Hammer" (Niemcy). Zespół wyrusza w trasę po Ameryce Północnej (1 października - 21 października) oraz w europejską trasę nazwaną Unholy Alliance Part III Tour wraz z grupami: Slayer, Trivium i Mastodon (27 października - 27 listopada). W marcu 2009 roku odbyła się trasa po Europie wraz z Obituary, Legion of the Damned i Keep of Kalessin w ramach Full of Hate Festival.

Więcej na: http://www.amonamarth.com/

CORONER jako gość specjalny AMON AMARTH !!!

Knock Out Productions chciało przekazać kilka ważnych informacji dotyczących piątkowego koncertu AMON AMARTH.

Złe wiadomości:

Z przyczyn niezależnych od organizatora nastąpiły poważne zmiany w składzie piątkowego koncertu Amon Amarth w Krakowskim „Studiu”. Ze składu imprezy wypadły dwa wcześniej zapowiadane zespoły As I Lay Dying oraz Septic Flesh, które zrezygnowały z dwóch ostatnich koncertów trasy.

Dobre wiadomości:

Reaktywowany w ubiegłym roku – Coroner, będzie gościem specjalnym na koncercie Amon Amarth !! Ponieważ koncert w Katowicach został odwołany w ostatnim momencie udało nam się zaprosić legendarnych Szwajcarów do „Studia”. Coroner zagra 70-minutowy set w Krakowie. Do składu dołącza także objawienie rodzimej sceny metalowej, zespół Obscure Sphinx.

Bilety na katowicki koncert nie będą obowiązywały w „Studio”, należy je zwrócić w miejscu zakupu i nabyć nowy, osobny bilet na Amon Amarth & Coroner & Obscure Sphinx.

Wcześniej zakupione bilety na Amon Amarth/As I Lay Dying/Septic Flesh zachowują ważność. Ze względu na zmiany, można je oczywiście oddawać w miejscu zakupu.

AMON AMARTH (Szwecja)
CORONER (Szwajcaria)
OBSCURE SPHINX (Warszawa)

25.11.2011

Kraków „Studio”.

Rozpiska czasowa:

18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - 19:30 - Obscure Sphinx
19:50 - 21:00 - Coroner
21:30 - ... - Amon Amarth

Miejsca sprzedaży:

Bilety kolekcjonerskie - Sklep "All" Katowice, Sklep "Metal Shop" Kraków, Klub "Studio"

Bilety dostępne również w sieci Ticketpro na terenie całej Polski.

GALERIA