klubstudio - Synestezje: Smolik / Kev Fox

Synestezje: Smolik / Kev Fox

8.12 / sob. / 21:00 / BRAMY: 20:30

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Smolik // Kev Fox
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

QUEEN OF HEARTS czyli najnowsza EP duetu SMOLK//KEV FOX, na która składają się 4 utwory, to efekt sesji nagraniowej, która miała miejsce w lutym 2017 w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel.

9 marca 2017 miała miejsce Live Sesja w YouTube Space w Berlinie, podczas której artyści premierowo wykonali utwór pt.”Queen Of Hearts”, który był zapowiedzią kolejnej pełnej płyty tego znakomitego duetu. Materiał uzupełniają dwa kolejne utwory On The Quiet i All The Saints oraz niespodzianka w postaci wersji utworu Queen Of Hearts z gościnnym udziałem Barbary Wrońskiej. Do każdego z utworów powstaje też wideoklip.

Jesienią zespół rusza w krótką trasę koncertową, podczas której zagra m.in. w Gdańsku, Koszalinie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach oraz Warszawie

Za cyfrową dystrybucję EP na terenie Niemiec, Szwajcarii i Austrii będzie odpowiadać niemiecka wytwórnia POPUP RECORDS.

Po zakończonej trasie promującej to mini wydawnictwo muzycy zabierają się do pracy nad kolejnym, tym razem już pełnowymiarowym, albumem.

https://www.youtube.com/watch?v=8B_8z2Sie_o – On The Quiet

https://www.youtube.com/watch?v=CZph99B6QBM - Queen Of Hearts

Ciekawostką jest fakt, że pracy nad EPką towarzyszyło też powstawanie filmu w technologii VR (premiera filmu miała miejsce 8 czerwca 2018) i film wciąż można obejrzeć m.in. w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach

https://www.filmweb.pl/film/Smolik+Kev+Fox+On+the+Road-2018-810117/descs Utwór All The Saints został natomiast wykorzystany w reklamie jednego z banków: https://www.youtube.com/watch?v=17eYmZE70zY

Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty.

W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.

RUN videoclip - https://www.youtube.com/watch?v=6BJ9IQl6f6Y