KLUB STUDIO - Boombox

Boombox

klubstudio - Boombox

19.10.2022 / śr. / 19:00

Bilety od 129zł


Dostępne w partnerskich bileteriach:
PanKoncert

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


W legendarnym filmie ukraińskiego reżysera i aktora Leonida Bykowa „Tylko „starzy idą do bitwy” główny bohater, kapitan Tytarenko, nazywany „Maestro”, wypowiada równie legendarne zdanie: „Kto powiedział, że powinniśmy zrezygnować z piosenki na wojnie?” Dla nas, rodziny Boombox, te słowa są drogowskazem do działania.

Wojna na pełną skalę, rozpoczęta 24 lutego 2022 r. przez rosyjsko-faszystowskich najeźdźców, na długo zmusiła nas do zapomnienia „kim jesteśmy i skąd jesteśmy”. Obrona terytorialna, policja, wolontariat – momentami muzyka po prostu nie była dla mnie. Sama myśl o słuchaniu czegokolwiek, nie mówiąc już o graniu, wydawała się wywrotowa.

Ale potem... Ostrożnie włączasz swoją ulubioną piosenkę. A za nią jeszcze jeden. I więcej. I to pomaga. Jeśli jesteś doświadczonym fanem lub niedawno odkryłeś zespół po usłyszeniu „Och na łące czerwona kalina” w wykonaniu Andrija Chlyvniuka, przyjdź na polskie koncerty zespołu. W październiku Boombox zagra 14. w Poznaniu, 16. w Gdańsku, 17. we Wrocławiu i 19. w Krakowie. Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne, dziękuję przyjaciele.

GALERIA


WIDEO