KLUB STUDIO - HUNTER

HUNTER

klubstudio - HUNTER

17.10.2010 / niedz. / 20:00

Galeria zdjęć

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


punkty sprzedaży biletów w Krakowie

Nazwa grupy HUNTER pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard „Die Hard The Hunter”. Początki kariery to zarejestrowanie dwóch taśm demo, w nagraniu których wziął udział gitarzysta Robert ‘Mooha’ Ropiak. Hunter aktywnie koncertował, również poza granicami kraju. Po jednym z występów w Niemczech w 1991 roku zespół otrzymał propozycję wydania płyty. Debiutancki album zatytułowany „Requiem” wydany został przez Meridian Publishing w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja).

W 1996 roku Hunter zagrał przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock jako kwartet – ponownie z Robertem Ropiakiem, który powrócił do zespołu na trzy lata. W 1999 roku zastąpił go Piotr Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty – do grupy w miejsce ‘Goliasha’ dołączył Konrad ‘Saimon’ Karchut. W 2001 roku do sklepów trafiło wydawnictwo „Live”, na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock oraz dodatkowo studyjna wersja utworu „Kiedy Umieram” i teledyski do pochodzących z debiutanckiego krążka kompozycji „Freedom” i „Screamin’ Whispers”.

Na początku 2002 roku, przy okazji koncertu charytatywnego w Szczytnie, nagrany został z kolei klip do „Kiedy Umieram...”. Produkcja – zarówno w wersji audio jak i video pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych, a zespół zyskiwał coraz większą popularność. „Kiedy Umieram...” zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich. Wykorzystano również instrumenty klawiszowe.

Trzeci album „Medeis” wydany został w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. Kolejny album „T.E.L.I...” trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja. W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną „HolyWood”. Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu „Fallen” – tym razem pod tytułem „Spadany” oraz nagranie „Easy Rider” z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera - Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz „Daray” Brzozowski (Vesania, Dimmu Borgir, Black River).

W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana „HellWood”. Znajduje się na niej 11 premierowych kompozycji.

W latach 2004-2008, zespół współorganizował w Szczytnie festiwal Hunter Fest. Wśród corocznych gości znajdowały się polskie zespoły metalowe oraz zagraniczne gwiazdy, wśród nich m.in.: Fear Factory, Napalm Death, Kreator, Sepultura, Samael, Testament, Death Angel czy Paul Di'Anno.

Więcej informacji: www.hunter.art.pl

GALERIA