KLUB STUDIO - Incubus

Incubus

klubstudio - Incubus

7.06.2023 / śr. / 19:00

THE DOORS: 18:00
Galeria zdjęć

OPIS WYDARZENIA


Koncert Incubus przeniesiony do klubu Studio! Gościem specjalnym zespołu będzie amerykańska artystka - Lealani.

Wydarzenie zaplanowane na 7 czerwca odbędzie się w nowej lokalizacji. Zapraszamy serdecznie do klubu Studio, przy ul. Budryka 4 w Krakowie.


Incubus co prawda tworzyli w estetyce czerpiącej z alternatywnego rocka, metalu, często korzystali także z rozbujanej rytmiki funku, ale ich twórczość nie trafiała do prostych szufladek. Weszli do mainstreamu, przekonując do siebie ludzi z zupełnie odmiennych światów. Kreowali idealny muzyczny dialog prowadzony przez emocje, dynamikę oraz przebojowość. Kapela cały czas radzi sobie bardzo dobrze, co potwierdzają najświeższe koncerty czy ostatni studyjny album “8” sprzed sześciu lat. Wiele grup o podobnej podbudowie stylistycznej i z podobną metryką przepadło.


Planeta w tytule debiutanckiego albumu Lealani nie wzięła się znikąd – to muzyka kosmiczna, zawieszona we wszechświecie, do którego tylko ona sama ma dostęp. Amerykańska artystka kreuje własną rzeczywistość za sprawą różnych komponentów. Głównymi środkami wyrazu pozostają współczesny pop o artystyczno-ambicjonalnym sznycie i minimal synth, ale słychać w tym także miarowe beaty rodem z trip hopu czy nawet lodowatą melodykę starego cold wave’u. Tajemnicza twórczyni z Los Angeles nie sili się na udawanie kogoś, kim nie jest. Jej twórczości nie porównacie z niczym innym.

GALERIA