KLUB STUDIO - JOHN McLAUGHLIN & THE 4TH DIMENSION

JOHN McLAUGHLIN & THE 4TH DIMENSION

Poland Tour 2022

klubstudio - JOHN McLAUGHLIN & THE 4TH DIMENSION Poland Tour 2022

28.11.2022 / pon. / 20:00

THE DOORS: 19:00

OPIS WYDARZENIA


John McLaughlin & The 4th Dimension Poland Tour 2022

John McLaughlin powraca do Polski na trzy koncerty w ramach cyklu Ikony Jazzu! Legenda jazzowej gitary, współtwórca kultowych formacji Mahavishnu Orchestra i Shakti, muzyk zespołów Milesa Davisa, Ala Di Meoli i Paco De Lucia, wystąpi w listopadzie w Gdańsku, Warszawie oraz Krakowie.

Jego muzyka obejmuje wiele gatunków jazzu, które łączył z elementami rocka, flamenco i bluesa, muzyką hinduską i zachodnią muzyką klasyczną. Stał się jedną z pionierskich postaci muzyki fusion. Solo McLaughlina z utworu Miles Beyond na albumie Live at Ronnie Scott 2017 zdobyło nagrodę Grammy w 2018 za najlepsze improwizowane jazzowe solo. Został sklasyfikowany na 49 miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

Jeff Beck i Pat Metheny nazwali go najlepszym żyjącym gitarzystą.

John McLaughlin & The 4th Dimension

John McLaughlin – guitar

Gary Husband – keyboards, drums

Etienne Mbappe – bass

Ranjit Barot – drums

„The 4th Dimension” łączą muzyków z różnych kultur i tradycji muzycznych, tworząc zespół gwiazd. Muzyka tej grupy w unikalny sposób integruje różne wpływy kulturowe, zachowując jednocześnie jazzową spontaniczność. Gary Husband jest wszechstronnym instrumentalistą, który z niesamowitą łatwością przechodzi z klawiatury na perkusję. Wwspółpracował z wieloma znanymi muzykami, takimi jak Jeff Beck i Gary Moore.

Ranjit Barot – Hindus z urodzenia, mieszkający w Bombaju – od lat znany jest jako jeden z najciekawszych perkusistów na świecie. Grał m.in. dla Billa Evensa i Scotta Kinseya. Członkiem 4th Dimension jest od 2011 roku. Étienne M'Bappé jest dziś jednym z najlepszych basistów na świecie. Występował z Rayem Charlesem, Salifem Keitą, Joe Zawinulem i wieloma innymi.

Otwarcie drzwi godz. 19:00 Początek koncertów godz. 20:00

Na koncert zaprasza Agencja Artystyczna Perspektywy.

Partnerami medialnymi trasy są: Jazz Forum oraz JazzKultura.

Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

GALERIA


WIDEO