KLUB STUDIO - GusGus

GusGus

klubstudio - GusGus

9.04.2022 / sob. / 19:00

Wydarzenie zostało przeniesione z 9.11.2021 / wt. na 9.04.2022 / sob. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.
Galeria zdjęć

Organizator

Automatik

OPIS WYDARZENIA


Z przykrością informujemy, że ze względu na wciąż rozwijającą się pandemię GusGus przekładają europejskie daty "Mobile Home Tour" na wiosnę 2022. Nowa data koncertu w Warszawie to

  • 09.04.2022 Kraków, klub Studio (przesunięte z 09.11.2021) Wszystkie bilety zachowują ważność. Dziękujemy za zrozumienie. Komunikat od zespołu: Due to the europe-wide ongoing restrictions related to COVID-19, some dates of the "Mobile Home Tour" have to be postponed. We are very happy to present you the catch-up dates for the affected shows: 06.04.2022 Warszawa, Stodoła - rescheduled from 10.11.2021 08.04.2022 Gdańsk, b90 – rescheduled from 6.11.2021 09.04.2022 Kraków, Studio – rescheduled from 9.11.2021 10.04.2022 Poznań, Tama – rescheduled from 5.11.2021 All tickets will remain valid.

GusGus wracają do Krakowa! 9 listopada tego roku legendy muzyki elektronicznej wystąpią w klubie Studio. Islandczycy promować będą swój najnowszy album „Mobile Home”.

Tegoroczna płyta GusGus „Mobile Home’ to fascynujący kalejdoskop tanecznych rytmów o melodii inspirowanych przez electro-pop lat 80 oraz współczesną muzykę klubową. Do składu zespołu na stałe dołączyła Margrét Rán z VÖK i już pierwszy singiel z jej udziałem, przebojowy „Higher”, został entuzjastycznie przyjęty przez fanów zespołu. Zaangażowanie wokalistki VÖK i rosnąca kolekcja syntezatorów Biggi’ego pozwoliły odnaleźć grupie nową energię i jakość. Utwór zbudowany wokół wciągającego groove, powolnego beatu, bujnych melodii i epickich syntezatorowych brzmień już stał się jednym z klasyków w ich repertuarze, obok takich hitów jak „Arabian Horse”, „Polyesterday” czy „Over”. Kolejne znakomite single: „Stay The Ride”, „Our World” i „Love Is Alone” potwierdziły, że GusGus są w szczytowej formie! Ich muzyka nie straciła nic z tanecznej mocy i elektronicznej magnetyczności, nabrała zaś nieco electro-popowego wdzięku. Słychać, że ważnym punktem odniesienia dla twórców byli pionierzy synthpopu z lat 80 , z drugiej strony Islandczycy pamiętają o swoich klubowych korzeniach i producencki techno szlif pozwala uniknąć im taniej nostalgii i pułapki pastiszu. „Mobile Home” to dziewięć utworów, które przynoszą miksturę electro-popu, ambientu, darkwave i downtempo. Każdy z nich jest oknem do futurystycznego, dystopijnego świata, który został opanowany przez maszyny. W tej dystopii science-fiction źródłem nadziei jest zbuntowana dusza, przepełniona gniewem, ale też głodem hedonizmu i przyjemności. Najsilniej dekadencki czar GusGus przemawia podczas znakomitych występów na żywo, o czym niejednokrotnie przekonała się także polska publiczność. Podczas polskich koncertów zespół zaprezentuje nowy materiał, a także największe klasyki z całej kariery grupy.

GALERIA


WIDEO