KLUB STUDIO - Marta Zalewska Orkiestra

Marta Zalewska Orkiestra

Andrzej Zaucha & Dżamble - Wołanie o słońce nad światem

WYDARZENIE HYBRYDOWE

klubstudio - Marta Zalewska Orkiestra 1

8.10.2022 / sob. / 19:30

THE DOORS: 18:30
Wydarzenie zostało przeniesione z 26.03.2022 / sob. na 8.10.2022 / sob. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.
Galeria zdjęć

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Zapraszamy 26 marca do Klubu Studio na wyjątkowe wydarzenie. Legendarna grupa Dżamble (z Andrzejem Zauchą na czele), dokładnie 51 lat temu wydała fenomenalną płytę “Wołanie o słońce nad światem”. W ten niezapomniany sobotni wieczór - Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomni utwory z tego albumu, jednocześnie przywołując niezwykłą atmosferę tamtego czasu. To wydarzenie, którego nie wolno przegapić.

Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomina utwory z albumu "Wołanie o słońce nad światem" legendarnej grupy Dżamble! W tym roku mija 51 lat od premiery tej kultowej płyty, jedynej długogrającej w dorobku Dżambli.

"Wołanie o słońce nad światem" to zapis nagrań przeprowadzonych z dużym rozmachem – poza stałymi członkami Dżambli (z Andrzejem Zauchą na czele) w sesji brali udział m.in. legendarni polscy muzycy jazzowi: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Janusz Muniak, czy Zbigniew Seifert. Pół wieku później repertuar z tej płyty powraca w nowej odsłonie - w nowych aranżacjach Marty Zalewskiej i w wykonaniu Marta Zalewska Orchestra, zespołu złożonego z czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej i rockowej.

Tak o swoim projekcie specjalnym mówi Marta Zalewska: Utwory z płyty "Wołanie o słońce nad światem" znam od nastoletnich lat i jako oddana fanka estetyki muzycznej lat 60. przygotowując koncert, starałam się zachować styl i klimat tamtego okresu, oddając należyty hołd fenomenalnym muzykom Dżambli i nie próbując stwarzać ich twórczości na nowo. Zaprosiłam do współpracy fantastycznych muzyków jazzowych, rockowych i bluesowych - nasza wspólna interpretacja legendarnych utworów "Masz przewrócone w głowie" czy "Wymyśliłem Ciebie" niech przywoła atmosferę znakomitego czasu dla muzyki jakim był przełom lat 60. i 70. XX wieku i podkreśli, jak ponadczasowy jest pochodzący z 1971 roku album Dżambli.

Marta Zalewska Orchestra wystąpi w składzie: Marta Zalewska - wokal, gitara basowa, kierownictwo muzyczne Jerzy Małek - trąbka Łukasz Poprawski - saksofon tenorowy Piotr Wyleżoł - fortepian, organy Krzysztof Zagajewski - gitara elektryczna Michał Piotrowski - perkusja Patrycja Betley - instrumenty perkusyjne Małgorzata Markiewicz - wokal towarzyszący Łukasz Lipski - wokal towarzyszący

Koncert będzie również transmitowany w internecie za pośrednictwem YouTube Marty Zalewskiej, Klubu Studio oraz na Facebooku. Szczegóły wkrótce.

YT: https://www.youtube.com/c/MartaZalewska

LINKI DO TRANSMISJI


GALERIA


WIDEO